W realu i w sieci. 5 filmów (płyta DVD) - 1 W realu i w sieci. 5 filmów (płyta DVD) - 1

W realu i w sieci. 5 filmów (płyta DVD)

Rubikon

Indeks: 9788365217479

210,00 zł
Brutto

Edukacja medialna

Ilość

W realu i w sieci
Filmy dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej poświęcone edukacji medialnej.

1. Padłeś? Powstań! (czas 3:13)
W życiu każdemu zdarzają się jakieś niepowodzenia, porażki, upadki. Niejednokrotnie „podcinają skrzydła” i zniechęcają do podjęcia kolejnej próby. Często rodzice zastanawiają się, czy wystarczająco wspierają swoje dziecko, zwłaszcza wówczas, gdy nie odnosi ono spodziewanych sukcesów. Okazanie dziecku takiego wsparcia jest nieocenione i bywa wystarczającą siłą, by się podnieść z upadku i podjąć kolejną próbę.

2. Pasja i bierność (czas 5:14)
Dzieci, dla których telefon staje się jedynym komunikatorem ze światem, przestają się interesować realnym otoczeniem. Bez żadnej alternatywy tkwią w telefonach, tracąc radość życia. Nie rozwijają żadnych pasji i stają się biernymi odbiorcami wirtualnej rzeczywistości. Film bardzo subtelnie ale i jednoznacznie ujawnia te problemy.

3. Przecież się nie rozdwoję (czas 4:13)
Jakże często doświadczamy, że w natłoku zajęć nie dość poświęcamy uwagi drugiemu – nie zauważamy jego potrzeb i oczekiwań, jak też zdarza się nam nie dostrzegać jego trudu. Film bazując na codziennej sytuacji życia rodzinnego, przedstawia tę kwestię i skłania do refleksji.

4. Hejt (czas 5:08)
Obrażanie, wyzwiska, niewybredne żarty stają się coraz częściej obecne w wirtualnej przestrzeni. W wielu wypadkach autorzy tego typu wpisów nie zdają sobie sprawy z „siły rażenia”, póki sami nie staną się obiektem hejtu. Wówczas doświadczają, jak bardzo rani czytanie o sobie takich rzeczy. Sprzeczka między rodzeństwem staje się okazją do zrozumienia konsekwencji mówienia krzywdzących słów, zwłaszcza, jeśli się je przekaże przez telefon czy internet.

5. Trzy sekundy (czas 5:19)
Pułapki, jakie czyhają w telewizji i internecie sprawiają, że łatwo dajemy się wciągnąć. I często nie potrafimy z nich zrezygnować, a przecież człowiek powinien kierować się rozumem. Ważna jest nasza reakcja w pierwszych trzech sekundach, szczególnie wtedy, gdy natrafimy na pornografię.

Rubikon
9788365217479

Opis

Wydawnictwo
Rubikon
Autor
Dariusz Regucki
Data premiery
2020
ISBN
9788365217479
Format
DVD

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)