Harmonijny Rozwój. Ekologia

Wydawnictwo
EI SYSTEM open_in_new
Autor
praca zbiorowa open_in_new
Data wydania
2016
Okładka
pudełko
Nr katalogowy
28385
490,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Multimedialne gry i zabawy wspierające wszechstronny rozwój dzieci w wieku 5-7 lat.

Atrakcyjne ćwiczenia zawarte w programach aktywizują dzieci i oswajają je z pracą zespołową, przygotowując jednocześnie do nauki. Zadania pomagają realizować cele wychowania przedszkolnego i szkolnego z podstawy programowej i mogą stanowić uzupełnienie wybranego przez nauczyciela programu nauczania. Wszystkie elementy zestawu wykorzystują naukę przez zabawę umożliwiającą dzieciom współdziałanie, eksperymentowanie, twórczą ekspresję i ruch, nie zaniedbując też ćwiczeń samokontroli oraz koncentracji. Program wykorzystuje metodę pracy zespołowej z wykorzystaniem funkcji wielodotyku /multi-touch/ tablicy interaktywnej. Dzięki tej funkcji rysowanie i korzystanie z zasobów na tablicy jest możliwe przez kilkoro dzieci jednocześnie a każde z nich może wykonywać inne ćwiczenia.

Każdy pakiet zawiera:

 • 3 interaktywne gry specjalnie przystosowane do zespołowego wykorzystania na tablicy multimedialnej
 • karty pracy do wydrukowania lub kopiowania zawierające ćwiczenia do wykonania indywidualnego, zespołowego lub materiały do przygotowania przedstawień teatralnych
 • grę dydaktyczną wykonaną z kartonów o dużym formacie, przeznaczoną do wykorzystania przez całą klasę lub duże grupy dzieci.

Gry interaktywne

 • Segregacja śmieci - Współzawodnictwo z rotacją przedstawicieli zespołów. Rozwijanie świadomości ekologicznej: segregacja odpadów. Koncentracja uwagi. Współpraca w grupie.
 • Ekosystem - Rozwijanie świadomości ekologicznej: rozumienie złożoności i różnorodności ekosystemów. Percepcja wzrokowa. Współpraca w grupie.
 • Ekoskrzaty - Rozwijanie świadomości ekologicznej: oszczędzanie zasobów. Koncentracja uwagi. Współpraca w grupie.

Karty pracy

 1. Mapa pogody - wycinanie i umieszczanie na mapie Polski symboli pogody.
 2. Jesień, zima, lato - dopasowywanie zjawisk atmosferycznych do pory roku.
 3. Co jest roślince potrzebne do życia? - wycinanie i umieszczanie na rysunku lasu obrazków zasobów potrzebnych roślinom, zastępujących ilustracje zasobów lub zjawisk niepożądanych.
 4. Karmimy zwierzęta zimą - wycinanie i umieszczanie na ilustracji zimowego krajobrazu obrazków zasobów potrzebnych zwierzętom, zastępujących ilustracje przedmiotów niepożądanych.
 5. Ekologia w lesie - wycinanie i umieszczanie na rysunku lasu obrazków właściwych czynności lub zdarzeń, zastępujących ilustracje czynności niepożądanych.
 6. Ekologia w domu - wycinanie i umieszczanie na rysunku wnętrza domu obrazków korygujących niewłaściwe dysponowanie zasobami energii lub wody.

Gra wielkoformatowa

Wielkowymiarowa gra ekologiczna "Segregacja śmieci" uczy poprzez wspólne działanie, przeżywanie i aktywność dzieci. Polem zabawy staje się podłoga - dzieci budują cztery makiety pojemników z załączonych kolorowych pokrywek oraz tasiemek symbolizujących objętość pojemnika. Następnie każde z dzieci losuje kartę z rysunkiem odpadu np. gazet, szklanych butelek, odpadów kuchennych, plastikowych nakrętek i wybiera pojemnik, do którego należy go wrzucić. Nauczyciel może dodatkowo wprowadzić do zabawy uzasadnienie każdego wyboru.

Gra rozwija świadomość ekologiczną dzieci oraz nawyk segregowania odpadów, a ze względu na rozmiar i sposób wykonania ćwiczenia stanowi też formę ćwiczenia ruchowego.

Licencja otwarta dla placówki edukacyjnej