Left Banner

Lekcjoteka Historia i społeczeństwo szkoła podstawowa, klasy 4-6

Lekcjoteka Historia i społeczeństwo - szkoła podstawowa, klasy 4-6

299,00 zł
Brutto
szt.

Aplikacja stanowi funkcjonalną pomoc dydaktyczną przygotowaną dla nauczycieli szkół podstawowych w klasach 4–6. Wszystkie zgromadzone w programie materiały są zgodne z nową podstawą programową.

Wciągnij ucznia w lekcję! Praca z programem to połączenie nowoczesnych metod prezentacji materiału (animacji, filmów, doskonałych symulacji, prezentacji i zdjęć) z interaktywnymi ćwiczeniami, dzięki którym podstawowa wiedza jest przyswajana przez dzieci szybko i efektywnie.

Obrazując problem, zyskujesz czas! Pedagog pracujący z programem ma możliwość wyjaśniania trudniejszych zagadnień za pomocą multimedialnych narzędzi. Pozwala to na łatwiejsze dotarcie do uczniów, szybsze wyjaśnienie im omawianych zagadnień i skupienie ich uwagi.

Spokojnie! To tylko multimedialna lekcja! Załączone scenariusze lekcji to zbiór pomysłów obrazujących, jak efektywnie stosować multimedia podczas zajęć z grupą dzieci. Opcja pracy z programem w trybie "Pracuj z lekcją" umożliwia komfortowe zapoznanie się z materiałami multimedialnymi, przygotowanie lekcji według własnego pomysłu, a następnie zaprezentowanie finalnej i dopracowanej wersji uczniom na urządzeniach multimedialnych.

Lekcjotek@ HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO to: 

 •  20 tematów (każdy z 4 zasobami),
 • ponad 50 animacji i lustracji,
 • ponad 20 prezentacji i ćwiczeń interaktywnych,
 • filmy instruktażowe (np. obsługa tablicy interaktywnej, praca z programem),
 • pomysły na lekcję w formie drukowanej (książeczka zawierająca opisy zasobów i propozycje ich wykorzystania) oraz w formacie PDF – umieszczone w aplikacji.

Program do działania wymaga:

 • MS Windows XP/Vista/Windows 7* lub MacOS (10.5/10.6)**
 • 350 MB wolnej przestrzeni na twardym dysku
 • karty dźwiękowej
 • myszy lub innego urządzenia wskazującego

  * procesor 1 GHz, 1 GB RAM (32-bit) lub 2 GB RAM (64-bit)
  ** minimum: procesor 1,83 GHz, 1 GB RAM

Program nie współpracuje z emulatorami napędów CD/DVD.

Seria Lekcjotek@ to narzędzie pracy nowoczesnego nauczyciela, który otrzymuje nie tylko najlepsze na rynku oprogramowanie, lecz także mnóstwo dodatkowych narzędzi m.in.: filmy instruktażowe (np. obsługa tablicy interaktywnej, praca z programem), pomysły na lekcję w formie drukowanej (książeczka zawierająca opisy zasobów i propozycje ich wykorzystania) oraz w formacie PDF – umieszczone w aplikacji.

UWAGA! Każdy egzemplarz programu może być użytkowany niezależnie aż przez 6 nauczycieli!

Możliwość szybkiego i łatwego przygotowania lekcji przy pomocy proponowanych scenariuszy, to ogromny atut dla nauczycieli. Dzięki połączeniu nowoczesnych metod prezentacji materiału z interaktywnymi ćwiczeniami, uczniowie przyswajają wiedzę szybciej i efektywniej niż dotychczas. Kolejną wartością jest opcja pracy z programem w trybie "Pracuj z lekcją", który umożliwia komfortowe zapoznanie się z materiałami multimedialnymi, przygotowanie lekcji według własnego pomysłu, a następnie zaprezentowanie finalnej i dopracowanej wersji uczniom na urządzeniach multimedialnych.

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Young Digital Planet
Autor
-
Data premiery
2013
Okładka
pudełko

16 innych produktów w tej kategorii:

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.