Lekcjoteka Historia i społeczeństwo - szkoła podstawowa, klasy 4-6

Wydawnictwo
Young Digital Planet open_in_new
Autor
- open_in_new
Data wydania
2013
Okładka
pudełko
Nr katalogowy
24753
199,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Aplikacja stanowi funkcjonalną pomoc dydaktyczną przygotowaną dla nauczycieli szkół podstawowych w klasach 4–6. Wszystkie zgromadzone w programie materiały są zgodne z nową podstawą programową.

Wciągnij ucznia w lekcję! Praca z programem to połączenie nowoczesnych metod prezentacji materiału (animacji, filmów, doskonałych symulacji, prezentacji i zdjęć) z interaktywnymi ćwiczeniami, dzięki którym podstawowa wiedza jest przyswajana przez dzieci szybko i efektywnie.

Obrazując problem, zyskujesz czas! Pedagog pracujący z programem ma możliwość wyjaśniania trudniejszych zagadnień za pomocą multimedialnych narzędzi. Pozwala to na łatwiejsze dotarcie do uczniów, szybsze wyjaśnienie im omawianych zagadnień i skupienie ich uwagi.

Spokojnie! To tylko multimedialna lekcja! Załączone scenariusze lekcji to zbiór pomysłów obrazujących, jak efektywnie stosować multimedia podczas zajęć z grupą dzieci. Opcja pracy z programem w trybie "Pracuj z lekcją" umożliwia komfortowe zapoznanie się z materiałami multimedialnymi, przygotowanie lekcji według własnego pomysłu, a następnie zaprezentowanie finalnej i dopracowanej wersji uczniom na urządzeniach multimedialnych.

Lekcjotek@ HISTORIA I SPOŁECZEŃSTWO to: 

 •  20 tematów (każdy z 4 zasobami),
 • ponad 50 animacji i lustracji,
 • ponad 20 prezentacji i ćwiczeń interaktywnych,
 • filmy instruktażowe (np. obsługa tablicy interaktywnej, praca z programem),
 • pomysły na lekcję w formie drukowanej (książeczka zawierająca opisy zasobów i propozycje ich wykorzystania) oraz w formacie PDF – umieszczone w aplikacji.

Program do działania wymaga:

 • MS Windows XP/Vista/Windows 7* lub MacOS (10.5/10.6)**
 • 350 MB wolnej przestrzeni na twardym dysku
 • karty dźwiękowej
 • myszy lub innego urządzenia wskazującego

  * procesor 1 GHz, 1 GB RAM (32-bit) lub 2 GB RAM (64-bit)
  ** minimum: procesor 1,83 GHz, 1 GB RAM

Program nie współpracuje z emulatorami napędów CD/DVD.

Seria Lekcjotek@ to narzędzie pracy nowoczesnego nauczyciela, który otrzymuje nie tylko najlepsze na rynku oprogramowanie, lecz także mnóstwo dodatkowych narzędzi m.in.: filmy instruktażowe (np. obsługa tablicy interaktywnej, praca z programem), pomysły na lekcję w formie drukowanej (książeczka zawierająca opisy zasobów i propozycje ich wykorzystania) oraz w formacie PDF – umieszczone w aplikacji.

UWAGA! Każdy egzemplarz programu może być użytkowany niezależnie aż przez 6 nauczycieli!

Możliwość szybkiego i łatwego przygotowania lekcji przy pomocy proponowanych scenariuszy, to ogromny atut dla nauczycieli. Dzięki połączeniu nowoczesnych metod prezentacji materiału z interaktywnymi ćwiczeniami, uczniowie przyswajają wiedzę szybciej i efektywniej niż dotychczas. Kolejną wartością jest opcja pracy z programem w trybie "Pracuj z lekcją", który umożliwia komfortowe zapoznanie się z materiałami multimedialnymi, przygotowanie lekcji według własnego pomysłu, a następnie zaprezentowanie finalnej i dopracowanej wersji uczniom na urządzeniach multimedialnych.