Nie tylko żywe liczby! Zabawy arytmetyczne dla przedszkola i szkoły podstawowej - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Nie tylko żywe liczby! Zabawy arytmetyczne dla przedszkola i szkoły podstawowej

27,00 zł Brutto

25,71 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty
"Zabawa ruchowa to nie tylko okazja do poćwiczenia obliczeń, przede wszystkim to doskonała okazja do wspólnego nauczenia się czegoś matematycznie ważnego. Warto spróbować!"

Mirosław Dąbrowski, doświadczony pedagog, nauczyciel akademicki, autor wielu książek, od ponad dwudziestu lat prowadzi warsztaty dla nauczycieli klas 1-3 oraz dla nauczycieli matematyki klas starszych poświęcone wykorzystaniu gier dydaktycznych w matematycznym kształceniu dzieci.

"Po raz pierwszy zetknąłem się z żywymi liczbami czy raczej - byłem żywą liczbą ponad dwadzieścia pięć lat temu w Londynie podczas warsztatów prowadzonych przez profesora Jana Potworowskiego. Przez ostatnie ćwierć wieku sam wielokrotnie prowadziłem tego typu warsztaty i obserwowałem ich uczestników - nauczycieli nauczania początkowego czy nauczycieli matematyki w klasach 4-6, a ostatnio także nauczycieli przedszkoli. Ich reakcja zazwyczaj jest bardzo podobna do mojej pierwszej reakcji sprzed lat: bardzo ciekawe zabawy, chętnie po nie sięgnę, aby dzieci trochę się poruszały, a przy okazji trochę policzyły - tego nigdy za dużo. Moje podejście do tego typu zabaw ruchowych, podobnie jak do gier dydaktycznych, dość szybko się zmieniło... na znacznie poważniejsze...

W każdym rozdziale znajduje się sporo, niekiedy dość różnorodnych, pomysłów pogrupowanych tematycznie. Prezentuję je w postaci serii możliwych poleceń, z elementami hipotetycznej narracji, w nadziei, że dobrze w ten sposób oddaję potencjalny klimat i przebieg zabaw. Materiał ten może być punktem wyjścia do przygotowania wielu zabaw ruchowych uruchamiających pracę dzieci w różnych obszarach związanych z liczbami naturalnymi - doboru i selekcji poleceń oraz zadań i problemów należy jednak zawsze dokonywać samodzielnie, mając na uwadze cele edukacyjne, które zabawa ma realizować".

Nowik
978-83-65587-06-0
9788365587060
9788365587060
Wydawnictwo
Nowik
Autor
Mirosław Dąbrowski
Data premiery
2017
ISBN
978-83-65587-06-0
Format
A4
Stron
124
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: