Kształty i kolory matematyki. Wycieczka z klockami LEGO - 1 Kształty i kolory matematyki. Wycieczka z klockami LEGO - 1

Kształty i kolory matematyki. Wycieczka z klockami LEGO

Nowik

Indeks: 9788365587077

23,00 zł
Brutto
Ilość

Add to wishlist

Ten produkt kupiono w tym roku:
4x

"Publikacja, którą prezentujemy czytelnikom, przygotowana przez znanego polskiego matematyka Michała Szurka, jest wyjątkowa na naszym rynku wydawniczym. Powstała na skutek zainteresowania, śmiem twierdzić, że chwilami zafascynowania znanym wszystkim, doświadczanym w dzieciństwie materiałem, jakim są klocki LEGO®.
Autor publikacji odkrył potencjał, jaki tkwi w tych klockach, postanowił pobawić się nimi, poeksperymentować i odkryć różnorodne zastosowania w procesie modelowania wybranych pojęć matematycznych, od stosunkowo najprostszych do skomplikowanych analiz, które można podejmować na poziomie wyższym. Pomysłowość i różnorodność propozycji Autora jest imponująca i może stanowić inspirację do organizowania zajęć i zabaw z dziećmi, zarówno przez nauczycieli, jak i rodziców. Jeden warunek musi być jednak spełniony. Trzeba uwierzyć w możliwości dzieci, być zainteresowanym, zaciekawionym ich sposobem myślenia, oryginalnością rozwiązań, indywidualnymi strategiami działania, a więc inspirować się a nie instruować, stawiać wyzwania, a nie utrwalać znane już dobrze umiejętności. To trudne zadanie, bo kontrolowanie i instruowanie, jako ważny element stylu edukacyjnego dorosłych jest głęboko zakorzeniony w naszej tradycji pedagogicznej.
Autor z pasją i zaangażowaniem, a także z towarzyszeniem barwnych i interesujących narracji tworzy opowieści o matematyce, wykorzystując klocki Lego jako inspirujący materiał, pozwalający budować modele różnych pojęć matematycznych. Czytając opowiadania i propozycje zadań, towarzyszy się Autorowi w odkrywaniu możliwości, jakie stwarzają klocki w procesie wizualizacji matematycznych zagadnień - od prostych dostępnych uczniom w szkole podstawowej - po trudne pojęcia prezentowane dopiero w szkole wyższej. Jednocześnie ma się wrażenie, że Autor, dzieląc się z Czytelnikiem swoimi odkryciami i twórczymi pomysłami, jest zaciekawiony jakie rozwiązania zaproponują młodzi odbiorcy, ale także rodzice, nauczyciele i opiekunowie, którzy zechcą pobawić się w taki sposób z dziećmi. Zachęcam Czytelników do podjęcia tego wyzwania i dzielenia razem z Autorem radości odkrywania i tworzenia matematyki oraz czerpania satysfakcji z pogłębionego jej rozumienia".

(Z przedmowy prof. UW dr hab. Małgorzaty Żytko)

Rozdziały:

  • Kolory i kształty,
  • Czy "takie samo" jest zawsze "takie samo"?,
  • Buduj, myśl i licz,
  • Obrazy matematyczne
  • Zestaw dla pierwszaków - od podstawówki do uniwersytetu.
Nowik
9788365587077

Opis

Wydawnictwo
Nowik
Autor
Michał Szurek
Data premiery
2017
ISBN
9788365587077
Format
A4
Stron
72
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: