Gry matematyczne (nie tylko) dla klas 1-3 - 1
  • Gry matematyczne (nie tylko) dla klas 1-3 - 1

Gry matematyczne (nie tylko) dla klas 1-3

Wydawnictwo
Nowik open_in_new
Autor
Mirosław Dąbrowski open_in_new
Data wydania
2015
ISBN
978-83-62687-74-9
Format
205x290
Stron
164
Okładka
miękka
Nr katalogowy
27768
31,90 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Tagi:
Mirosław Dąbrowski, doświadczony pedagog, nauczyciel akademicki, autor wielu książek, od ponad dwudziestu lat prowadzi warsztaty dla nauczycieli klas 1-3 oraz nauczycieli matematyki klas starszych poświęcone wykorzystaniu gier dydaktycznych w matematycznym kształceniu dzieci. Podczas prowadzonych zajęć o grach, jedna z uczestniczek stwierdziła: Gry sprawiają, że nauczyciel staje się atrakcyjny dla uczniów, a wtedy i szkoła staje się dla nich atrakcyjna. Nic dodać, nic ująć.

W książce jest opisane kilkadziesiąt gier pogrupowanych zgodnie z wykorzystywanymi w nich pomocami - są tam zatem gry planszowe, karciane, z użyciem dziesięciościennej kostki czy wykorzystujące, i to w różny sposób, kamienie domina. Autor pokazuje, że gry można tworzyć także samodzielnie albo modyfikować je aby lepiej spełniały nasze oczekiwania. Czytelnik znajdzie tu praktyczne wskazówki, o czym warto pamiętać, gdy stosuje się pracy gry dydaktyczne.

Książka przeznaczona jest dla nauczycieli i rodziców uczniów nie tylko klas 1-3. Można z niej także korzystać w starszych klasach szkoły podstawowej. Będzie świetnym narzędziem pracy terapeutów a także przyda się w zajęciach świetlicowych.