Myślenie matematyczne. Zabawy i zadania dla starszych przedszkolaków. Orientowanie się w przestrzeni. Cechy wielkościowe... - 1
  • Myślenie matematyczne. Zabawy i zadania dla starszych przedszkolaków. Orientowanie się w przestrzeni. Cechy wielkościowe... - 1

Myślenie matematyczne. Zabawy i zadania dla starszych przedszkolaków. Orientowanie się w przestrzeni. Cechy wielkościowe...

Wydawnictwo
RAABE (FORUM) open_in_new
Autor
Małgorzata Skura (pod red.), Michał Lisicki (pod red.) open_in_new
Data wydania
2014
ISBN
978-83-8014-022-6
Format
A4
Stron
108
Okładka
miękka
Nr katalogowy
26644
60,40 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Tagi:
Myślenie matematyczne. Zabawy i zadania dla starszych przedszkolaków. Orientowanie się w przestrzeni. Cechy wielkościowe i porównywanie wielkości. Miary.

59 propozycji zabaw i zadań, a dodatkowo kart pracy oraz kart demonstracyjnych, których celem jest rozwijanie podstawowych zakresów myślenia matematycznego u dzieci cztero- i pięcioletnich: orientowania się w przestrzeni, cech wielkościowych i porównywanie wielkości, miar.

Skuteczne przygotowanie dzieci do edukacji matematycznej w szkole!

Scenariusze zabaw są łatwe do realizacji w każdych warunkach: sali przedszkolnej, a także ogrodzie. W każdej z książek zawarto propozycje zabaw indywidualnych, zespołowych (grupa kilkorga dzieci) oraz grupowych (dla całej przedszkolnej grupy).

Gwarancją najwyższej jakości materiałów i pełnej zgodności z najnowszymi wytycznymi MEN są redaktorzy publikacji: Małgorzata Skura i Michał Lisicki.

Orientowanie się w przestrzeni - wskazywanie i nazywanie kierunków od siebie, drugiej osoby, przedmiotu, na kartce papieru, rysunku i siatce. Takie kompetencje są potrzebne dzieciom dla lepszego rozumienia położenia obiektów w przestrzeni, komunikowania się z innymi, uczenia się czytania i pisania, rozumienia względności spostrzeżeń i zmian typu przesunięcie i obrót, rozwoju myślenia, w tym - rozumowania operacyjnego.

Cechy wielkościowe i porównywanie wielkości - przedszkolaki zbierają doświadczenia w wyróżnianiu, nazywaniu, stosowaniu cech wielkościowych obiektów. Takie kompetencje są niezbędne przedszkolakom dla dostrzegania cechy obiektu, rozumienia, czym jest względność, posługiwania się myśleniem przez analogię, zrozumienia różnych miar, lepszego radzenia sobie z klasyfikowaniem.

Miary - przedszkolaki uczą się mierzenia i porównywania długości, wagi, pojemności oraz powierzchni obiektów. W ten sposób uczą się nie tylko nowych, praktycznych umiejętności, lecz także rozwijają się intelektualnie.

dr Małgorzata Skura - pedagog-terapeuta, autorka programów i podręczników edukacji matematycznej na pierwszych etapach kształcenia; ekspertka MEN ds. reformy programowej wychowania przedszkolnego; kilka lat była zastępcą Dyrektora Instytutu Wspomagania Rozwoju Człowieka i Edukacji.

Michał Lisicki - psycholog kliniczny, autor programów i podręczników edukacji matematycznej na pierwszych etapach kształcenia; wychowawca i terapeuta; ekspert MEN ds. reformy programowej wychowania przedszkolnego.