Ćwiczymy percepcję i pamięć słuchową. Część 3. Pamięć sekwencyjna materiał literowy 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Ćwiczymy percepcję i pamięć słuchową. Część 3. Pamięć sekwencyjna - materiał literowy

Program ćwiczeń percepcji i pamięci słuchowej adresowany jest do dzieci od 2 roku życia, u których występują problemy z mówieniem oraz dzieci ryzyka okołoporodowego zagrożonych dysleksją.

17,00 zł Brutto

16,19 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Ćwiczymy percepcję i pamięć słuchową. Część 3. Pamięć sekwencyjna - materiał literowy

„Ćwiczymy percepcję i pamięć słuchową” to program, który adresowany jest do dzieci od 2 roku życia, u których występują problemy z mówieniem oraz dzieci ryzyka okołoporodowego zagrożonych dysleksją. Program ten może zostać wykorzystany również do ogólnej stymulacji rozwojowej dziecka. Celem opracowania jest zebranie dostępnych materiałów i ćwiczeń w formę uporządkowaną i gotową do pracy terapeutycznej od ćwiczeń najłatwiejszych do najtrudniejszych.

Percepcja słuchowa

to zdolność do rozpoznawania i rozróżniania bodźców słuchowych, a także do ich interpretowania przez odniesienie do poprzednich doświadczeń. W zakresie percepcji słuchowej wyróżniamy umiejętność różnicowania bodźców awerbalnych i werbalnych.

Pamięć sekwencyjna

Zeszyt trzeci zawiera materiał językowy dotyczący ćwiczeń pamięci słuchowej pamięci sekwencyjnej na materiale literowym. Jest to ostatni uporządkowany etap pracy nad percepcją i pamięcią słuchową. Ćwiczenia te są kontynuacją ćwiczeń z poprzednich zeszytów. Powinny być również przeznaczone dla dzieci z zaburzonym słuchem fonetycznym, jako ćwiczenia usprawniające głoskowanie (po zakończonej terapii logopedycznej), oraz w przypadku typowych problemów z głoskowaniem.

Ćwiczymy percepcję i pamięć słuchową

Materiał w poradnikach jest uporządkowany na podstawie zasady stopniowania trudności. Zawiera przykładowe zestawy ćwiczeń, które mogą być wzorem i impulsem dla terapeuty. Przedstawione ćwiczenia nie wyczerpują możliwości pracy z dzieckiem, a więc nie ograniczają kreatywności osoby prowadzącej terapię.

APEX
9788360092088
9788360092088
9788360092088
Wydawnictwo
APEX
Autor
Jolanta Falana-Kozłowska
Data premiery
2021
ISBN
9788360092088
Stron
24
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32448
Zobacz także
chat Komentarze (0)