Left Banner

Dobro i zło, co to takiego? Dzieci Filozofują - 1

Dobro i zło, co to takiego? Dzieci Filozofują

39,90 zł
Brutto
Zakamarki
szt.

Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się bezradni. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, jakich udzielić odpowiedzi. Bo też czy istnieją jednoznaczne odpowiedzi?

Seria DZIECI FILOZOFUJ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, otwiera drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość. 

Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka.

Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy - wszak myślenie to świetna zabawa!

Książki Oscara Brenifiera wspierają naturalną skłonność dzieci do zadawania pytań o siebie, życie i świat, kształtując u nich tym samym analityczny i abstrakcyjny sposób myślenia. 

Tytuły rozdziałów w tomie DOBRO I ZŁO, CO TO TAKIEGO?:

- Co możesz kraść jedzenie? 

- Czy musisz być miły dla innych? 

- Czy zawsze powinieneś słuchać rodziców? 

- Czy powinieneś zawsze wszystko mówić? 

- Czy zawsze powinieneś robić to, na co masz ochotę? 

- Czy powinieneś pomagać innym? 

Grzegorz Kasdepke o książce: Gdy byłem mały, dobro miało twarz Hansa Klossa, który walczył z hitlerowcami. Albo Luke’a Skywalkera pojedynkującego się z Lordem Vaderem. A dzisiaj? Podobno współczesne dzieci są bardziej zafascynowane Jokerem niż Batmanem. Z radością wcielają się w bandytów z hiperrealistycznej gry GTA. Czy to znaczy, że nie rozumieją, czym jest dobro, a czym zło? A może to my nie rozumiemy dzieci? Są książki, w których szukamy odpowiedzi na dręczące nas pytania. Są też takie, dzięki którym znajdziemy odpowiedzi we własnych głowach. Panowie Brenifier i Devaux… – dobra robota!

Zakamarki
9788377760406

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Zakamarki
Autor
Oscar Brenifier
Data premiery
2013
ISBN
9788377760406
Format
180x235
Stron
96
Okładka
miękka

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Dobro i zło, co to takiego? Dzieci Filozofują

Napisz swoją opinię