Szkoła za pasem. Kolekcja cyferek. Wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych - 5
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Szkoła za pasem. Kolekcja cyferek. Wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych

Nowa publikacja, z której można korzystać niezależnie od wybranego programu wychowania przedszkolnego i pakietu edukacyjnego!Kolekcja cyferek. Wprowadzenie...

17,90 zł Brutto

17,05 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty
Nowa publikacja, z której można korzystać niezależnie od wybranego programu wychowania przedszkolnego i pakietu edukacyjnego!

Kolekcja cyferek. Wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych stanowi uzupełnienie ćwiczeń zawartych w pakiecie Szkoła za pasem.

Kolekcja cyferek zawiera zadania wprowadzające przedszkolaka w świat cyfr i znaków matematycznych. Ćwiczenia opracowano tak, by wykorzystać zainteresowania i naturalną u dziecka potrzebę odszyfrowania zapisu cyfrowego, zaspokojenia ciekawości, poszerzenia jego wiedzy i zainteresowań matematycznych. Ćwiczenia rozwijają także określone w obszarze 14. Podstawy Programowej umiejętności szkolne - sprawność grafomotoryczną, rozpoznawanie kierunków na płaszczyźnie kartki. Wykraczając poza treści zamieszczone w Podstawie Programowej, ćwiczenia Kolekcji cyferek obejmują, oprócz poznania cyfr i znaków matematycznych, także poznanie i utrwalenie kształtów i nazw figur geometrycznych, rozwiązywanie prostych zadań z treścią, a także przybliżają poprawny zapis prostych działań arytmetycznych.

Wewnątrz zeszytu znajduje się arkusz naklejek, dodatkowo urozmaicający pracę i uatrakcyjniający w oczach dziecka wykonywane ćwiczenia.

Dla dzieci, u których nauczyciel obserwuje sprawną pracę nadgarstka oraz płynność ruchów dłoni skoordynowaną ze spostrzeganiem wzrokowym, przygotowano ćwiczenia z elementami pisania cyfr po śladzie. Oznaczone są one symbolem gwiazdki, a o ich wykonaniu decyduje nauczyciel. Do niektórych ćwiczeń, podobnie jak w kartach pracy Szkoła za pasem. Roczne przygotowanie do szkoły, proponowane jest użycie folii. Poprzez wielokrotne wykonanie ćwiczeń grafomotorycznych dziecko rozwija spostrzegawczość oraz zdolności manualne i dąży do uzyskania satysfakcjonującego je rezultatu.

Zadania z Kolekcji cyferek powinny być dla nauczyciela grupy przedszkolnej inspiracją do tworzenia sytuacji matematycznych i działań manipulacyjnych przedszkolaków, gdyż nauczanie matematyki w przedszkolu powinno się zawsze opierać na przyjemnej zabawie i sytuacjach bliskich doświadczeniom dzieci.

9788363590314
9788363590314
9788363590314
Wydawnictwo
Wydawnictwo Edukacyjne
Autor
Marta Jelonek, Katarzyna Wójcik-Bożętka
Data premiery
2014
ISBN
9788363590314
Format
205x275
Stron
36
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)