• -5%
Szkoła za pasem. Kolekcja cyferek. Wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych - 1
  • Szkoła za pasem. Kolekcja cyferek. Wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych - 1
  • Szkoła za pasem. Kolekcja cyferek. Wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych - 2
  • Szkoła za pasem. Kolekcja cyferek. Wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych - 3
  • Szkoła za pasem. Kolekcja cyferek. Wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych - 4
  • Szkoła za pasem. Kolekcja cyferek. Wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych - 5

Szkoła za pasem. Kolekcja cyferek. Wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych

Wydawnictwo
Wydawnictwo Edukacyjne open_in_new
Autor
Marta Jelonek, Katarzyna Wójcik-Bożętka open_in_new
Data wydania
2014
ISBN
978-83-63590-31-4
Format
205x275
Stron
36
Okładka
miękka
Nr katalogowy
26780
10,90 zł
10,36 zł Zniżka 5%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Tagi:
Nowa publikacja, z której można korzystać niezależnie od wybranego programu wychowania przedszkolnego i pakietu edukacyjnego!

Kolekcja cyferek. Wprowadzenie w świat cyfr i znaków matematycznych stanowi uzupełnienie ćwiczeń zawartych w pakiecie Szkoła za pasem.

Kolekcja cyferek zawiera zadania wprowadzające przedszkolaka w świat cyfr i znaków matematycznych. Ćwiczenia opracowano tak, by wykorzystać zainteresowania i naturalną u dziecka potrzebę odszyfrowania zapisu cyfrowego, zaspokojenia ciekawości, poszerzenia jego wiedzy i zainteresowań matematycznych. Ćwiczenia rozwijają także określone w obszarze 14. Podstawy Programowej umiejętności szkolne - sprawność grafomotoryczną, rozpoznawanie kierunków na płaszczyźnie kartki. Wykraczając poza treści zamieszczone w Podstawie Programowej, ćwiczenia Kolekcji cyferek obejmują, oprócz poznania cyfr i znaków matematycznych, także poznanie i utrwalenie kształtów i nazw figur geometrycznych, rozwiązywanie prostych zadań z treścią, a także przybliżają poprawny zapis prostych działań arytmetycznych.

Wewnątrz zeszytu znajduje się arkusz naklejek, dodatkowo urozmaicający pracę i uatrakcyjniający w oczach dziecka wykonywane ćwiczenia.

Dla dzieci, u których nauczyciel obserwuje sprawną pracę nadgarstka oraz płynność ruchów dłoni skoordynowaną ze spostrzeganiem wzrokowym, przygotowano ćwiczenia z elementami pisania cyfr po śladzie. Oznaczone są one symbolem gwiazdki, a o ich wykonaniu decyduje nauczyciel. Do niektórych ćwiczeń, podobnie jak w kartach pracy Szkoła za pasem. Roczne przygotowanie do szkoły, proponowane jest użycie folii. Poprzez wielokrotne wykonanie ćwiczeń grafomotorycznych dziecko rozwija spostrzegawczość oraz zdolności manualne i dąży do uzyskania satysfakcjonującego je rezultatu.

Zadania z Kolekcji cyferek powinny być dla nauczyciela grupy przedszkolnej inspiracją do tworzenia sytuacji matematycznych i działań manipulacyjnych przedszkolaków, gdyż nauczanie matematyki w przedszkolu powinno się zawsze opierać na przyjemnej zabawie i sytuacjach bliskich doświadczeniom dzieci.