Liczenie w pamięci to zabawa (7-9 lat) - 1
  • Liczenie w pamięci to zabawa (7-9 lat) - 1

Liczenie w pamięci to zabawa (7-9 lat)

Siedmioróg
Wydawnictwo
Siedmioróg open_in_new
Autor
Tomasz Michałowski (pod red.) open_in_new
Data wydania
2017
ISBN
9788377917794
Format
B5
Stron
64
Okładka
miękka
Nr katalogowy
23148
14,00 zł
Brutto
Ilość

Liczenie w pamięci to zabawa (7-9 lat)

Książka zawiera około stu zadań utrwalających i poszerzających umiejętność wykonywania najprostszych działań matematycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie), a także zdolność logicznego myślenia, wyciągania wniosków, rozszyfrowywania i szukania poszlak. Zadania zostały ułożone według stopnia trudności - od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dzięki czemu praca z tą książeczką będzie doskonałym sprawdzianem wiedzy matematycznej dziecka i jego potencjału. Same zadania składają się z wprowadzenia do określonej problematyki, postawienia pytania i zaproponowania ścieżki prowadzącej do odpowiedzi. Nie podaje się tu gotowych szablonów, a jedynie wskazuje, jaką drogą dziecko powinno podążać przy rozwiązywaniu zadania. Prezentację zadań wspiera przyjazna i konsekwentnie przemyślana szata graficzna. Na końcu książki umieszczono rozwiązanie zadań opatrzone komentarzem.

ATUTY KSIĄŻKI

  • Doskonałe opracowanie merytoryczne książki.
  • Ścisły związek pomiędzy zadaniami a programem szkolnym.
  • Lekcja matematyki połączona ze szkołą logicznego myślenia.
  • Niezwykle atrakcyjna forma i prezentacja zadań, dzięki czemu rozwijanie umiejętności matematycznych stanie się przyjazną zabawą.

Liczenie w pamięci to zabawa należy do szerszej serii książek edukacyjnych, uzupełniających program matematyki w szkole - serii Łamigłówki mądrej główki. Książki z tej serii zostały zredagowane przez autorów podręczników szkolnych i mają być zarówno narzędziem do utrwalania i pogłębiania wiedzy zdobytej w szkole, jak i przedmiotem inteligentnej i rozwijającej zabawy. Każda książka z serii porusza zagadnienia specyficzne dla określonego wieku ucznia.