Bzik matematyczny (9-11 lat) - 1
  • Bzik matematyczny (9-11 lat) - 1

Bzik matematyczny (9-11 lat)

Siedmioróg
Wydawnictwo
Siedmioróg open_in_new
Autor
Roger Rougier open_in_new
Data wydania
2017
ISBN
9788377918159
Format
B5
Stron
64
Okładka
miękka
Nr katalogowy
20016
15,00 zł
Brutto
Ilość

Tagi:
|
W książce znajduje się ponad 100 zadań logicznych i matematycznych, dostosowanych do możliwości dziecka w wieku 9–11 lat. Zadania zostały ułożone według stopnia trudności – od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dzięki czemu praca z tą książeczką będzie doskonałym sprawdzianem wiedzy matematycznej dziecka i jego potencjału. Polegają one m.in. na zliczaniu możliwości, rozumowaniu dedukcyjnym, dociekaniu i spostrzeganiu.

Podczas rozwiązywania zadań dziecko rozwija i doskonali wiele różnych umiejętności, jak: zdolność skupienia uwagi, czytanie ze zrozumieniem poleceń, analizowanie problemów, budowanie hipotez i ich weryfikacja, dedukcja i wyciąganie wniosków, dostrzeganie podobieństw, analogii i hierarchii, zdolność przewidywania oraz przejawianie własnej inicjatywy.

Celem tej publikacji jest danie dziecku narzędzia, dzięki któremu rozwijanie i doskonalenie wymienionych umiejętności stanie się atrakcyjną i przyjazną zabawą. Prezentację zadań wspiera przyjazna i konsekwentnie przemyślana szata graficzna. Na końcu książki umieszczono rozwiązania zadań.