• Obniżka

Mnożenie w zakresie do 25

Wydawnictwo
Harmonia open_in_new
Autor
Robert Zelker open_in_new
Data wydania
2010
ISBN
978-83-7134-397-1
Format
A4
Stron
8+20 kart
Okładka
teczka
Nr katalogowy
18805
17,33 zł
15,60 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

W teczce znajduje się 20 kart pomocnych przy nauce mnożenia w zakresie do 25. Dzięki zobrazowaniu działań matematycznych dziecku łatwiej jest zrozumieć, na czym polega proces multiplikacji, czyli mnożenia, zwielokrotnienia czegoś ileś razy.

Przed pierwszym użyciem każdą kartę należy pociąć na 12 części: 3 pola z ilustracjami, 3 paski z opisami, 3 paski z działaniami matematycznymi i 3 paski z wynikami. Następnie dziecko zaczynając od góry, wkłada do kieszonek: ilustrację o najmniejszych wymiarach, odpowiedni opis działania, działanie matematyczne (mnożenie) oraz wynik działania. To samo robi z pozostałymi elementami pociętej planszy. Na koniec odwraca planszę i sprawdza, czy dobrze zrobiło zadanie. Rysunek na odwrocie jest nagrodą za prawidłowe rozwiązanie.

Nauczenie tabliczki mnożenia w tym podstawowym zakresie to główny i najważniejszy cel tej publikacji, ale nie jedyny. W każdym przypadku jeden rozwój pociąga za sobą rozwój innych umiejętności. Tak też dzieje się i tym razem. Dziecko między innymi wzbogaca swoje słownictwo i wiedzę o świecie, uczy się konwencji językowych i spostrzegawczości.

Zawartość teczki:

  • 20 kart pracy
  • plastikowe kieszonki
  • przewodnik
  • 4 woreczki strunowe