• Obniżka

Skarbczyk matematyczny dla klas I-III

Wydawnictwo
Harmonia open_in_new
Autor
Iwona Wąsik, Lucyna Klimkowska open_in_new
Data wydania
2007
ISBN
978-837134-222-6
Format
B5
Stron
152
Okładka
twarda
Nr katalogowy
11778
24,00 zł
21,60 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie

"Skarbczyk matematyczny" to książka dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Wprowadza je w świat matematyki w sposób przystępny i przede wszystkim ciekawy, wyjaśniając kolejne pojęcia i reguły i ilustrując je czytelnymi przykładami. Dodatkowe informacje z rubryk "Czy wiesz, że..." poszerzają wiedzę ucznia, a ramki "Teraz na pewno zapamiętasz, że..." pozwalają mu utrwalić nowo poznane zasady.

Kolejne rozdziały to: Orientacja w przestrzeni, Zbiory i liczby, Figury geometryczne, Dodawanie i odejmowanie, Mnożenie i dzielenie, Zadania tekstowe. Końcowy zakres działań wynosi 10 000, ale najpierw dzieci uczą się liczyć do 10, do 100 i do 1000. Zadania tekstowe są bardzo zróżnicowane, dostosowane do poziomów umiejętności.

Wielką atrakcją książki jest, że nie przypomina ona szkolnego podręcznika matematyki – jest bardzo kolorowa, utrzymana w konwencji kultury orientalnej. "Skarbczyk" ma charakter podręcznikowo-ćwiczeniowy. Dzieci tworzą go razem z autorkami – uzupełniają ćwiczenia, wpisując odpowiedzi w wolne miejsca.