50 niebezpiecznych zabaw, których nie powinieneś zabraniać dziecku - 1 50 niebezpiecznych zabaw, których nie powinieneś zabraniać dziecku - 1

50 niebezpiecznych zabaw, których nie powinieneś zabraniać dziecku

Helion

Indeks: 9788328309029

34,90 zł
Brutto
Odzyskaj swoje dzieciństwo i pozwól je przeżyć także swoim dzieciom.

Czym jest dorastanie bez odrobiny niebezpieczeństwa? W świecie, w którym dzieci zabezpieczone są kaskami oraz pasami bezpieczeństwa i trzymane z dala od jakichkolwiek zagrożeń, Gever Tulley proponuje rodzicom dość radykalną koncepcję:

Pokaż dzieciom, czym są bezpieczne zachowania, ucząc je tego, jak oceniać ryzyko.

W książce 50 niebezpiecznych zabaw, których nie powinieneś zabraniać dziecku znajdziesz wiele ekscytujących sposobów, dzięki którym Twoje dziecko będzie mogło odkrywać świat wokół siebie. Dzięki ciekawym informacjom i przystępnym instrukcjom, które krok po kroku pozwolą Ci zmierzyć się z takimi dziecięcymi wyzwaniami jak zabawa ogniem czy robienie przewrotów, niniejsza książka zainspiruje całą rodzinę do podjęcia pewnego ryzyka.

W książce prezentowane są:

  • zadania, na przykład takie jak demontaż urządzeń domowych;
  • umiejętności, takie jak chodzenie po linie;
  • projekty, takie jak topienie szkła;
  • doświadczenia, dzięki którym można na przykład poznać smak elektryczności

A jeśli zastanawiasz się, dlaczego powinieneś pozwolić swojemu dziecku na to, aby rozebrało na części jakieś urządzenie albo nauczyło się tajników chodzenia po linie, na końcu książki znajdziesz rozdział, w którym wyjaśnione są zalety każdego projektu.

Gever Tulley i Julie Spiegler - założyli Tinkering School (szkołę majsterkowania) w 2005 roku, aby promować pogląd, że dzieci mogą uczyć się poprzez budowanie prawdziwych rzeczy przy użyciu prawdziwych narzędzi i materiałów. Projekty realizowane przez majsterkowiczów obejmują między innymi żaglówki, kolejki górskie czy mosty wiszące.

Świetna książka. Moje dzieci są nią zachwycone... Po prostu bomba!
Conn Iggulden, autor bestselleru "Niebezpieczna książka dla chłopców"

W swojej książce "50 niebezpiecznych zabaw" Gever przypomina nam, że dorastanie to podejmowanie działań związanych z korzyściami i ryzykiem, a nauka odbywa się na drodze eksperymentowania. I oczywiście musisz liczyć się z tym, że igrasz z ogniem.
Ken Denmead, autor bestselleru "Geek Dad"

Helion
9788328309029

Opis

Wydawnictwo
Helion
Autor
Gever Tulley, Julie Spiegler
Data premiery
2018
ISBN
9788328309029
Format
200x230
Stron
128
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: