Zucherek. Scenariusze zajęć i zabaw tematycznych dla zuchów i dzieci 6-12 lat. Zeszyt 5. Wycieczki na wieś - 1 Zucherek. Scenariusze zajęć i zabaw tematycznych dla zuchów i dzieci 6-12 lat. Zeszyt 5. Wycieczki na wieś - 1

Zucherek. Scenariusze zajęć i zabaw tematycznych dla zuchów i dzieci 6-12 lat. Zeszyt 5. Wycieczki na wieś

Indeks: 9788361718406

27,50 zł
Brutto
Ilość

W piątym numerze "Zucherka" zapraszamy was na wieś. Taka wycieczka może być pełna niespodzianek dla jej uczestników, a wyjątkowo atrakcyjna, jeśli dzieci mieszkają w dużym mieście. Bo, przyznajmy to szczerze, jeżeli dziecko nie ma babci lub kuzynów na wsi i ich z rodzicami nie odwiedza, nie wie, jak wyglądają wiejskie zabudowania, obora, kurnik, chlew. Nie widziało pługu i brony, nie dotknęło końskiej uprzęży… Nie wie, co to jest skiba lub miedza.

Może się zdawać, że obecnie w dobie telewizji i internetu można wszystko poznać klikając w nazwę miejscowości. Ale czy na pewno obraz na ekranie jest tym samym, co postawienie nogi w danym miejscu i zobaczenie czegoś na własne oczy? Wyjście w teren połączone jest z emocjami, których właśnie w terenie możemy dostarczyć dzieciom.

Wycieczka otwiera serca dzieci, wzmacnia uczucia do własnego kraju, pogłębia miłość do ojczyzny. Aby dzieci świadomie to rozumiały, trzeba im umożliwić poznanie Polski. Poznawanie ojczyzny odbywa się także przez kontakt z ludźmi, którzy mają dużą wiedzę o otaczającym nas świecie.

Wycieczka jest jedną z najbardziej wszechstronnych form pracy z dziećmi i młodzieżą. Może być wzbogacona i poszerzona o inne formy, takie jak: gry i zabawy, ćwiczenia, wywiady, teatr, piosenki, majsterkę czy pożyteczne prace dla innych.

Propozycja:

  • na obozy, kolonie i półkolonie dziecięce
  • na zielone szkoły
  • dla rodziców na wakacyjne wycieczki
  • na zbiórki zuchowe
  • na zajęcia świetlicowe
  • na imprezy wycieczkowe
  • na twórcze zajęcia szkolne.
9788361718406

Opis

Wydawnictwo
Fraszka Edukacyjna
Autor
Róża Karwecka, Katarzyna Paszkowska
Data premiery
2017
ISBN
9788361718406
Stron
164
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)