Gry dla małych i dużych. 150 świetnych zabaw w domu i na podwórku

Wydawnictwo
Jedność open_in_new
Autor
Valerie Monnet open_in_new
Data wydania
2017
ISBN
978-83-7971-518-3
Format
190x250
Stron
128
Okładka
miękka
Nr katalogowy
29409
24,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Dzieci uwielbiają się bawić i mogą to robić zawsze i wszędzie. Jednak to dorośli stają przed zadaniem zorganizowania zabawy, która będzie jednocześnie ciekawa, kreatywna, bezpieczna i rozwijająca. Gry dla małych i dużych to książka, która na pewno w tym pomoże. Zawiera ona propozycje rozmaitych gier i zabaw, nadających się do wykorzystania zarówno w domu czy szkole, jak i na otwartej przestrzeni, zarówno dla większej grupy dzieci, jak i wtedy, gdy jest ich tylko dwoje (albo jedno dziecko i dorosły!). Są tutaj zabawy słowne, zabawy ćwiczące spostrzegawczość i pamięć, zabawy strategiczne, jak również wiele zabaw ruchowych. Wszystkie reguły są jasno i przystępnie wyłożone, a trudniejsze kwestie wyjaśnione na przykładach.

Część gier nie wymaga żadnych rekwizytów, inne tylko najprostszych, jak kartki papieru, kostki do gry i podobne przedmioty znajdujące się w każdym domu, szkole czy przedszkolu, zorganizowanie zabawy jest więc proste i szybkie. Najprostsze z zabaw nadają się już dla dzieci sześcioletnich, ale znajdą tu coś dla siebie także starsze dzieci, a być może nawet nastolatki i dorośli!
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Odbiorcy:

  • nauczyciele i wychowawcy przedszkolni poszukujący przydatnej książki - zbioru zabaw z dziećmi;
  • animatorzy i opiekunowie obozów i kolonii, organizujący wspólny czas wychowankom;
  • rodzice i członkowie rodziny, którzy chcą bawić się wspólnie ze swoimi pociechami.

Dlaczego warto nabyć tę książkę:

  • zawiera 150 propozycji rozmaitych i ciekawych zabaw dla dzieci w różnym wieku;
  • wszystkie przedstawione tu gry mają dodatkową wartość edukacyjną lub rozwojową;
  • różnorodność propozycji sprawia, że można znaleźć odpowiednią dla każdej grupy dzieci, uwzględniając ich predyspozycje, charaktery i zainteresowania.