Na pomoc! Dziecko się nudzi. Gotowa ściąga zabaw (książka + DVD) - 1 Na pomoc! Dziecko się nudzi. Gotowa ściąga zabaw (książka + DVD) - 1

Na pomoc! Dziecko się nudzi. Gotowa ściąga zabaw (książka + DVD)

Formsoft

Indeks: 9788394308308

34,90 zł
Brutto
Ilość

Poradnik z płytą DVD dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 4-9 lat. Jego głównym celem jest rozwijanie u dzieci takich cech umysłu, jak: pamięć, koncentracja, spostrzegawczość, umiejętności matematyczne. Poradnik odwołuje się do załączonych komputerowych gier edukacyjnych z serii Akademia Umysłu® JUNIOR.

Zawiera on dwa wątki: pierwszy z nich powie ci, jak wykorzystać blisko 80 gier edukacyjnych, plansz do ćwiczeń oraz kolorowanek zawartych na załączonej do książki płycie DVD. Drugi to zbiór ponad 100 propozycji pomysłów na gry i zabawy zarówno takich, do których niezbędny będzie komputer, jak i takich, które są po prostu sposobem na spędzenie czasu z dziećmi w sposób kreatywny.

Poradnik jest też zbiorem pomysłów, do których warto sięgać w każdej chwili, gdy tylko zabraknie pomysłu na zabawy z dzieckiem. Część tą podzielono na cztery rozdziały odpowiadające porom roku i związanymi z nimi wydarzeniami. Warto więc, szukając zabaw, kierować się w pierwszej kolejności tym, jaka aura panuje za oknem.

Odbiorcy tej książki znajdą mnóstwo ćwiczeń pozwalających na trenowanie u dzieci wielu kompetencji umysłowych, m.in.: spostrzegawczości, pamięci, wyobraźni przestrzennej, refleks. Powiązane są one z konkretnymi ćwiczeniami z dołączonej do książki płyty, ale także z dwoma rodzajami zabaw niewymagających komputera:

  • Pierwsze z nich odnoszą się do kolorowanek oraz grafik edukacyjnych, czyli różnorodnych zadań takich, jak wycinanki, quizy, czy zabawy słowne i inne. Aby z nich skorzystać, wystarczy posiadać drukarkę oraz dostępne w każdym domu narzędzia: nożyczki, klej, kredki, czy pisaki.
  • Drugie, to już typowo intelektualna zabawa, do której nie potrzeba dodatkowych pomocy. Większość z nich może być użyta w dowolnym miejscu i czasie - podczas jazdy samochodem, czy nawet wtedy, gdy wydaje się, że zupełnie rodzic nie ma czasu na zabawę z dzieckiem - gdy gotuje lub sprząta.

Autorami są: Natalia i Krzysztof Minge - psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci, autorzy wielu publikacji dot. rozwoju i wychowania dzieci. Prowadzą poradnię psychologiczną "Hipokampus". Pomagają w kłopotach szkolnych dzieciom mającym trudności w dostosowaniu się do systemu edukacji, uczą, jak efektywniej wykorzystać swoje indywidualne preferencje i możliwości. Pomagają też rodzicom w problemach wychowawczych zarówno z małymi, jak i większymi dziećmi. Prowadzą warsztaty z rodzicami, a także współpracują z instytucjami takimi, jak żłobek, przedszkole czy szkoła rodzenia.

Formsoft
9788394308308

Opis

Wydawnictwo
Formsoft
Autor
Natalia Minge, Krzysztof Minge
Data premiery
2015
ISBN
9788394308308
Format
135x190
Stron
152
Okładka
twarda

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)