Wielki podręcznik dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych. Teoria i scenariusze zabaw

Wydawnictwo
Jedność open_in_new
Autor
Jordi Lorente, Oriol Ripoll open_in_new
Data wydania
2014
ISBN
978-83-7660-999-7
Format
190x255
Stron
600
Okładka
twarda
Nr katalogowy
26774
79,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Prezentowana książka jest nie tylko zbiorem teoretycznych porad, ale przede wszystkim kopalnią praktycznych scenariuszy zabaw i zajęć. Zagadnienia teoretyczne porządkują wiedzę z zakresu teorii zabawy, psychologii rozwojowej oraz samego procesu edukacyjnego, jednym słowem są ściśle zakorzenione w przedszkolnej i szkolnej codzienności.

"Wielki podręcznik dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych" jest bogatym i wartościowym merytorycznie zbiorem propozycji gier i zabaw, jakie można przeprowadzić z grupą dzieci. Zabawy i gry nadają się zarówno do wykorzystania na świeżym powietrzu, jak i w zamkniętych pomieszczeniach; jedne wymagają dużej grupy dzieci (jak grupa przedszkolna czy klasa szkolna), inne przeznaczono do realizacji z mniejszą liczbą uczestników. Można tu znaleźć zabawy dla dzieci przedszkolnych, a także dla uczniów szkoły podstawowej, a wiele z nich podlega modyfikacjom w zależności od wieku graczy. W książce uwzględniono zabawy różnego typu - ruchowe, językowe, matematyczne, ćwiczące umiejętność logicznego myślenia, rozwijające pamięć, uczące współdziałania itp.

Zachęcam do przygody edukacyjnej z "Wielkim podręcznikiem dla nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych". Nauczycielu! Jeśli nie spróbujesz, nie dowiesz się, ile satysfakcji i przyjemności może sprawić zorganizowanie uczniom sytuacji, w której każdy jest ważny, może czuć się zwycięzcą i najważniejsze - uwierzy, że sam potrafi się czegoś nauczyć!
Edyta Brudnik, pedagog

Odbiorcy:

  • nauczyciele i wychowawcy przedszkolni i szkolni.
  • pedagodzy, wychowawcy kolonijni, opiekunowie świetlic.
  • rodzice chcący ze swoimi pociechami spędzać twórczo czas.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?

  • to publikacja dostarczająca nauczycielom gotowego narzędzia pracy.
  • to kopalnia praktycznych scenariuszy zabaw, uwzględniająca rozmaite typy aktywności i różnorodne formy pracy z dziećmi.
  • porządkuje wiedzę teoretyczną.