Więcej niż zabawa

Wydawnictwo
Jedność open_in_new
Autor
praca zbiorowa open_in_new
Data wydania
2014
ISBN
978-83-7660-727-6
Format
210x280
Stron
208
Okładka
twarda
Nr katalogowy
26000
36,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Tworzymy zabawki, wymyślamy gry. Jak kształtować osobowość dziecka?

W dzisiejszym świecie dzieci mają niemal wszystko - wyszukane zabawki, rozmaite słodycze, markowe ubrania - co tylko chcą i kiedy tylko chcą! Jednak mimo tej obfitości, co więcej, w dużej mierze właśnie przez nią, dzieci nie potrafią się bawić ani cieszyć się z licznych zabawek, które posiadają. Dorośli z rozrzewnieniem wspominają swoje dzieciństwo, kiedy to lalka Barbie była szczytem ich marzeń, a na podwórku gra w gumę trwała do późnych godzin wieczornych.

Ta książka chce przywrócić dzieciom radość z zabawek i ze wspólnej zabawy w gronie rówieśników! W jaki sposób chce to osiągnąć? Jej autorzy wyszli z założenia, że nic tak nie cieszy, jak własnoręcznie wykonane zabawki, i nic nie sprawia takiej radości i nie przynosi tylu korzyści, jak wspólna zabawa z koleżankami i kolegami.

Publikacja została podzielona na dwie części, z której pierwsza to kopalnia pomysłów na samodzielnie wykonane zabawki (lalki, samochodziki, instrumenty muzyczne); druga zaś to zbiór pomysłów na wspólną zabawę (zabawy ruchowe, gry planszowe, łamigłówki). Wszystkie proponowane aktywne zabawy i gry uczą dzieci wielu istotnych wartości, takich jak: porządek, współpraca, cierpliwość, przyjaźń, dyscyplina, i wytrwałość, oraz przekonują, że zabawa, aby była udana, musi być po prostu… czymś więcej!

Odbiorcy:

  • dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
  • nauczyciele i rodzice - wszyscy, którzy chcą nauczyć dzieci radości płynącej z zabawy.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?

  • to zupełnie wyjątkowa propozycja, pokazująca, w jaki sposób samodzielnie tworzyć zabawki i w jaki sposób bawić się w grupie.
  • uczy dzieci wielu ważnych wartości i przywraca im radość płynącą z zabawy.