facebook
O nas || Kontakt || Regulamin || Koszty dostawy || Polityka prywatności || TWÓJ KOSZYK
Edukacyjna.pl - wyszukiwanie

Przedszkole
Klasy I-III
Klasy IV-VIII
Szkoła podstawowa I-VIII
Gimnazjum
Szkoła ponadgimnazjalna
Lektury szkolne
WYPRZEDAŻ
Dla dzieci i młodzieży
Dla rodziców
Encyklopedie, słowniki, leksykony
Gry i zabawy
Inscenizacje i uroczystości
Logopedia
Multimedia
Nauka czytania, pisania, liczenia, j. obcych
Niepełnosprawność
Oświata
Plansze i Tablice demonstracyjne
Psychologia / Pedagogika
System Edukacji LOGICO
System Edukacji PALETA
System Edukacji PUS
Zabawki
Zajęcia kreatywne

Edukacyjna.pl - Partnerzy biznesowiJeżeli chcesz być informowany o nowościach i promocjach, kliknij tutaj


Płatnoœci elektroniczne


 
Strona główna  >>  Psychologia / Pedagogika  >>  Dzieci ze specyficznymi potrzebami

Bernard Rimland
Dziecko dys-logiczne
    
 
Dziecko dys-logiczne Numer katalogowy: 18808
Wydawnictwo: Fraszka Edukacyjna
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-61309-14-7
Format: B5, Stron: 182
Okładka: miękka

Cena: 34.41 zł (37.00 zł)
Oszczędzasz: 2.59 zł (7.00 %)W magazynie: dostawa ok. 7 dni

Opis:
Dlaczego miliony dzieci cierpią na nadpobudliwość, zaburzenia uwagi, zaburzenia umiejętności szkolnych, depresję, są agresywne, zbuntowane lub porywcze - i co możemy z tym zrobić.

W niniejszej, rewolucyjnej książce, Rimland rozważa przyczyny wciąż rosnącej liczby dzieci cierpiących na autyzm, ADHD, depresję, schizofrenię, zaburzenia zachowania, dysleksję, dysgrafię, dyskalkulię i "dys-logiczne" myślenie. Każda myśl rodzi się w mózgu, a do jego prawidłowego funkcjonowania konieczne jest zachowanie równowagi biochemicznej. Co się dzieje, gdy zostanie ona zachwiana? Co może spowodować takie zachwianie? Jakie interwencje może podjąć nauczyciel w przypadku dzieci z takimi zaburzeniami? Czy psychoanaliza i zmiana metod wychowawczych pomogą zmienić zachowanie dziecka, którego mózg jest niedożywiony lub narażony na działanie neurotoksyn? Jakie substancje, obecne w środowisku szkolnym i domowym, mają właściwości neurotoksyczne? Warto wiedzieć, czy podając leki lub niedzielny obiad, nieświadomie nie dostarczasz swojemu dziecku takich substancji. Warto również wiedzieć, jakie nieinwazyjne, bezpieczne rozwiązania dietetyczne i środowiskowe mogą przywrócić zachwianą równowagę biochemiczną organizmu, przywracając dzieciom spokój i radość życia, a ich rodzinom nadzieję na przyszłość.Dodaj swoją recenzję
Recenzje naszych klientów:

Ewa Krzysiak    2010-11-03
Bardzo interesująca książka, która powinna trafić w ręce każdego czytelnika, a szczególnie do rodziców dzieci dys-logicznych, pedagogów i lekarzy. Więcej na http://www.wiadomosci24.pl/artykul/dziecko_dys_logiczne_jest_wsrod_nas_164665.html

Karolina Kolczyńska www.ratio.edu.pl    2011-06-03
Jako logopeda, polonista często mam kontakt z dziećmi z problemami, o jakich pisze autor. Nadpobudliwość, brak koncentracji, dysleksja, trudności w nauce to plaga naszych czasów. W zastraszającym tempie rośnie również liczba poważniejszych problemów - autyzm, zaburzenia zachowania, depresje, przestępczość, samobójstwa dzieci i młodzieży. Problemy tak różne, a jednak, z punktu widzenia autora, w pewnym aspekcie bardzo sobie bliskie. Każde z nich wiąże się z nieprawidłowościami funkcjonowania mózgu, z zaburzeniami procesów myślowych, poznawczych. Każde z nich jest dramatem, jaki na co dzień przeżywają miliony dzieci i ich najbliżsi.

Autor przedstawia wyniki wielu badań, które potwierdzają jego tezę - to nie wpływ wychowania, rodziców, szkoły, a genetyczne uwarunkowania, połączone z niszczącymi układ nerwowy wpływami biochemicznymi. Chemikalia, niedobory witamin i innych składników odżywczych, niebezpieczne leki, czy szczepionki - oto główni winowajcy. Autor w niezwykle interesujący sposób odsłania tajniki prowadzonych przez lata badań, statystyk i prezentuje plan pomocy dzieciom dys-logicznym. Plan, który może zrealizować każdy rodzic, lekarz, nauczyciel.

Zagadnienia przedstawione są przez autora w niezwykle przystępny sposób. Książka nie tylko dostarcza ważnych informacji, które mogą zmienić smutne losy wielu dzieci i ich rodzin, ale także wzbudza zainteresowanie tematem, przez co daje nadzieję, że dotrze do wielu rodziców i specjalistów. Świetna, bardzo ważna pozycja!
ul. Leona Petrażyckiego 106, 30-399 Kraków