Rodzinne przeboje. Wychowanie do życia w rodzinie, szkoła podstawowa, klasa 4  10 filmów (płyta DVD)
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Rodzinne przeboje. Wychowanie do życia w rodzinie, szkoła podstawowa, klasa 4 - 10 filmów (płyta DVD)

Rodzinne przeboje to serial 10 filmów do WDŻ dla uczniów szkoły podstawowej, który w przystępny sposób wprowadzi uczniów w temat funkcjonowania w rodzinie. Pojedynczy...

300,00 zł Brutto

285,71 zł Netto

Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Rodzinne przeboje to serial 10 filmów do WDŻ dla uczniów szkoły podstawowej, który w przystępny sposób wprowadzi uczniów w temat funkcjonowania w rodzinie.

Pojedynczy film trwa od 4 do 8 minut. Łączny czas: 55 minut.
Do filmów dołączone są konspekty lekcji - 44 str.

Filmy posiadają opcje włączenia napisów, nadają się dla uczniów z wadą słuchu.

Klasa V

Film 1
Witaj w domu. O funkcji opiekuńczej
Film wprowadza w atmosferę życia rodziny, w której pojawia się maluszek - trzecie dziecko. Starsze dzieci, obserwując rodziców, poznają trud macierzyństwa i ojcostwa. Już wiedzą, że miłość to dawanie siebie drugiemu, co przynosi radość i spełnienie.

Film 2
Babcia to babcia. O rodzinie wielopokoleniowej

Jak pomagać sobie nawzajem? Jak uczyć się empatii? Dlaczego życie rodzinne czasami wymaga wyrzeczeń, zmiany planów? Fabuła filmu zmusza do refleksji i podyskutowania na temat powyższych zagadnień. Film pomaga zrozumieć, na czym polega funkcja wychowawcza i psychiczno-uczuciowa rodziny.

Film 3
Tak, zaoszczędziłem! O zarządzaniu rodzinnymi finansami

Film jest obrazem realizacji funkcji ekonomicznej rodziny. Wtajemnicza dzieci w planowanie domowego budżetu, pokazuje, że to wcale nie jest takie łatwe. Porusza problem racjonalnego gospodarowania pieniędzmi i potrzebę oszczędności.

Film 4
Przecież jesteś dziewczyną! O stereotypach płci

W okresie dojrzewania nie zawsze łatwo o porozumienie i dobrą komunikację między dziewczętami i chłopcami. Obserwowane preferowanie kontaktów z osobami własnej płci czasem przybiera formę antagonizmu i stereotypizacji płci. Jak łagodzić tego typu zachowania? - o tym opowiadają filmowe scenki.

Film 5
Nie wiem, co myśleć? O huśtawce nastrojów

Przeplatające się emocje pozytywne i negatywne (euforia i smutek) to typowe stany uczuciowe charakteryzujące adolescentów. W tym okresie bywają one szczególnie nasilone. Rodzice i najbliższe otoczenie muszą wykazać się empatią, altruizmem i cierpliwością - filmowi rodzice również.

Film 6
To ze mną też tak będzie? Kilka słów o dojrzewaniu

Przychodzi czas, kiedy rodzice winni podjąć się niełatwego dla nich zadania, czyli rozmowy z dzieckiem o zmianach związanych z okresem dojrzewania. Filmowa mama i filmowy tata radzą sobie całkiem dobrze, ale liczą również na wsparcie szkoły. A więc dalszy ciąg rozmów na lekcjach WdŻ?

Klasa VI

Film 7
Co to za zapach? O higienie nastolatków

Jak właściwie się odżywiać? Dlaczego nastolatkom potrzebny jest ruch fizyczny? Jak się wdrożyć do higienicznego trybu życia? Na podstawowe pytania z zakresu higieny odpowiada film. W tym względzie jest dużo więcej zasad postępowania, które młody człowiek powinien poznać także w nauczaniu szkolnym.

Film 8
Wstęp tylko w strojach wieczorowych! O ubiorze nastolatek

Nadmierna erotyzacja młodych ludzi poprzez modę, media czy presję rówieśników może być przyczyną lekkomyślnego stosunku do spraw płci i zagrożeń ze strony otoczenia. Starsi to rozumieją, dlatego chcąc ochronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwami, przyjmują postawę zdecydowaną, a zarazem wspierającą.

Film 9
Co kolega może? Co kolega powinien? Kilka słów o koleżeństwie

Rodzice wskazują swoim dzieciom wzory postępowania, również w sprawie ich kontaktów z rówieśnikami. Tłumaczą, na czym polega dobre koleżeństwo i na co możemy liczyć w przyjaźni; jakimi powinniśmy być kolegami i przyjaciółmi; jak rozwijać te więzi społeczne.

Film 10
Spotkamy się w realu? O uzależnieniu od nowych technologii

Czy zachowanie pieska na ekranie tableta jest ciekawsze niż w rzeczywistości? Dlaczego kontakty międzyludzkie są coraz krótsze, zdawkowe, ograniczone? Filmowe scenki mogą stać się pretekstem do klasowej dyskusji na temat uzależnienia od nowych technologii.

Rubikon
9788389947826
9788389947826
9788389947826
Wydawnictwo
Rubikon
Autor
Wiktor W. Kammer
Data premiery
2014
ISBN
9788389947826
Format
135x190
Zobacz także
chat Komentarze (0)