Konkursy matematyczne dla szkoły podstawowej - 1
zoom_out_map
chevron_left chevron_right

Konkursy matematyczne dla szkoły podstawowej

Konkursy matematyczne dla szkoły podstawowej. Zbiór zadań z konkursów w województwie kujawsko-pomorskim. Zbiór ten zawiera zadania z konkursów matematycznych...

25,00 zł Brutto

23,81 zł Netto

new_releases W dostawie
Regulamin sklepu
Polityka prywatności
Dostawa i zwroty

Konkursy matematyczne dla szkoły podstawowej. Zbiór zadań z konkursów w województwie kujawsko-pomorskim.

Zbiór ten zawiera zadania z konkursów matematycznych dla uczniów szkół podstawowych organizowanych w województwie kujawsko-pomorskim w latach 2000-2017. Zadania nie wykraczają poza obowiązujący program nauczania. Są to zadania o podwyższonym stopniu trudności, które mogą być przydatne w pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie. Konkurs matematyczny w województwie kujawsko-pomorskim organizowany jest pod patronatem Kuratorium Oświaty i przebiega w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim (finał).

W roku szkolnym 2009/2010 zmieniony został regulamin konkursów przedmiotowych. W konkursie matematycznym m. in. skrócono czas rozwiązywania zadań. W związku z tym zmieniona została liczba zadań w każdym z etapów. W etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i zadania otwarte. W zadaniach zamkniętych podano cztery z odpowiedzi: A, B, C, D, z których jedna, dwie lub trzy są poprawne. Za jedno zadanie zamknięte uczeń może uzyskać od 0 do 4 punktów (za każdą dobrze wybraną lub nie wybraną odpowiedź 1 punkt). W etapie rejonowym uczniowie rozwiązywali cztery zadania otwarte. Etap wojewódzki w dalszym ciągu, pozostał dwuczęściowy. W pierwszej części były cztery zadania otwarte, druga część nie została zmieniona i zawierała 10 krótkich zadań.

Laureaci konkursu zwolnieni są ze sprawdzianu po szkole podstawowej. Oprócz zadań konkursowych w zbiorze znajdują się zadania do samodzielnego rozwiązania.

W drugiej części zbioru znajdują się odpowiedzi, wskazówki i szkice rozwiązań. Celowo nie zamieszczamy pełnych rozwiązań do wszystkich zadań, aby nie psuć przyjemności samodzielnego rozwiązywania zadań przez uczniów. Zdajemy sobie sprawę, że proponowane przez nas szkice rozwiązań nie są jedyne, co potwierdza się podczas każdego konkursu. Zachęcamy więc do poszukiwania własnych, być może ciekawszych i bardziej oryginalnych rozwiązań. W rozwiązaniach finału edycji 2005/2006 zamieściłyśmy ciekawsze rozwiązania uczniowskie. Są one w wersji oryginalnej, tylko w rozwiązaniach algebraicznych poczyniłyśmy pewne skróty.

9788364660429
9788364660429
9788364660429
Wydawnictwo
Aksjomat Toruń
Autor
Marianna Rosół, Elżbieta Wilińska, Renata Dróż
Data premiery
2017
ISBN
9788364660429
Format
176x250
Stron
176
Okładka
miękka
chat Komentarze (0)