Ćwiczenia utrwalające pisownię wyrazów z ch-h. Dla uczniów klas IV-VI - 1
  • Ćwiczenia utrwalające pisownię wyrazów z ch-h. Dla uczniów klas IV-VI - 1

Ćwiczenia utrwalające pisownię wyrazów z ch-h. Dla uczniów klas IV-VI

Seventh Sea
Wydawnictwo
Seventh Sea open_in_new
Autor
Katarzyna Duszyńska-Łysak open_in_new
ISBN
9788391857526
Format
A4
Stron
64
Okładka
miękka
Nr katalogowy
3850
17,00 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Tagi:
|
Ćwiczenia pozwalają w przyjemny sposób poznać i zapamiętać zasady pisowni, jak również utrwalić prawidłowe wzorce wyrazów z "ch" i "h" nieobjaśnionym, czyli niedającym się wytłumaczyć zasadami ortograficznymi. Poprzez powtarzanie i wielokrotne zapisywanie tych samych słów podczas wykonywania różnych ćwiczeń - dziecko zapamiętuje ich prawidłową pisownię.

Zeszyt ten przygotowany jest dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat. Można też z niego korzystać podczas pracy z uczniami klas gimnazjalnych. Książka składa się z 24 kart. Każda karta zawiera pięć ćwiczeń - na pięć dni tygodnia. Zadania są tak zaprojektowane, żeby wykonanie jednego nie zajmowało więcej czasu niż 10-15 min. Taki rozkład materiału pozwala na utrzymanie systematyczności pracy.

Podczas wykonywania ćwiczeń dziecko pracuje nad poprawieniem funkcjonowania analizatora wzrokowego i słuchowego, ćwiczy spostrzeganie i słuch fonematyczny oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Metoda ta powstała w wyniku wieloletniej pracy Autorki z dziećmi dyslektycznymi w Pracowni Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Zestaw "Zabawa z ortografią" jest wspaniałą pomocą podczas pracy z dziećmi z trudnościami w nauce pisania (dysleksja, dysgrafia, koncentracja uwagi, percepcja wzrokowa). Mogą z niego korzystać zarówno reedukatorzy, jak i rodzice.