Ortograffiti. Matematyka - zeszyt ćwiczeń, klasa 7, część 1 - 1 Ortograffiti. Matematyka - zeszyt ćwiczeń, klasa 7, część 1 - 1

Ortograffiti. Matematyka - zeszyt ćwiczeń, klasa 7, część 1

Operon

Indeks: 9788378798804

35,30 zł
Brutto
Ilość

Add to wishlist

Ten produkt kupiono w tym roku:
3x
Ta publikacja to specjalnie stworzony zestaw ćwiczeń dla uczniów klas 7 mających trudności w uczeniu się.

Metoda Ortograffiti, ze względu na swój charakter terapeutyczny, odpowiada uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wszystkie elementy proponowanej serii, począwszy od struktury przez typ zadań, ich charakter, a także podejście metodyczne zostały dobrane tak, by uwzględniały trudności uczniów i pomagały w ich przezwyciężeniu. Ponadto szczególny nacisk położono na rozwijanie tych umiejętności, które są kluczowe na egzaminie ósmoklasisty.

Układ treści został skorelowany z podstawą programową. Umożliwia to opanowanie umiejętności matematycznych uwzględnionych w podstawie programowej - zawiera działania na liczbach, potęgi, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne. Na końcu zeszytu znajduje się powtórzenie materiału z klas IV-VII. Przez każde nowe zagadnienie uczeń jest prowadzony krok po kroku, a każdy rozdział został opracowany w podobny sposób. Taki przebieg zajęć ukazuje logikę i konsekwencję działań matematycznych, co sprzyja przyswajaniu nowego materiału i uczy myślenia matematycznego. Ponadto powtarzalność jest czynnikiem wspierającym uczenie się uczniów z trudnościami.

Akcent na rozwijanie myślenia matematycznego

Krok po kroku prowadzi się ucznia przez jeden z najtrudniejszych procesów, jakim jest umiejętność dowodzenia i argumentacji, ze szczególnym naciskiem na naukę zapisywania dowodów matematycznych przez uczniów.

Zadania w zeszytach zostały tak opracowane, by przygotować ucznia z trudnościami do egzaminu ósmoklasisty.

Operon
9788378798804

Opis

Wydawnictwo
Operon
Autor
Anna Walerzak-Więckowska, Lidia Lenkiewicz
Data premiery
2018
ISBN
9788378798804
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: