Egzamin ósmoklasisty. Jak to napisać? Poradnik i ćwiczenia dla każdego ucznia - 1 Egzamin ósmoklasisty. Jak to napisać? Poradnik i ćwiczenia dla każdego ucznia - 1

Egzamin ósmoklasisty. Jak to napisać? Poradnik i ćwiczenia dla każdego ucznia

Tutor

Indeks: 9788389563842

28,00 zł
Brutto

Książka Egzamin ósmoklasisty. Jak to napisać? Poradnik i ćwiczenia dla każdego ucznia jest zbiorem opracowań wszystkich form wypowiedzi omawianych i stosowanych w szkole podstawowej oraz w gimnazjum. Zawiera dokładne informacje o każdej z form, szczegółowe wskazówki dotyczące pracy nad redagowaniem tekstu, a także przykłady wypowiedzi z zaznaczonymi najistotniejszymi dla niej elementami.

Książka przedstawia m.in. takie formy, jak: artykuł, opowiadanie, opis, charakterystyka, CV, list (prywatny, oficjalny, motywacyjny), SMS, e-mail, ogłoszenie, streszczenie, notatka, zaproszenie, reklama, plan, podziękowanie, instrukcja, kartka pocztowa, przepis, pamiętnik, dziennik, sprawozdanie, recenzja, reportaż, rozprawka, podanie, życiorys, felieton, przemówienie, wywiad, dedykacja. Poradnik rozszerzono o zestawy ćwiczeń. Stanowi on doskonały podręcznik uzupełniający w trakcie nauki w szkole podstawowej oraz w gimnazjum. Jest niezbędną pomocą do powtórki przed egzaminem ósmoklasisty oraz gimnazjalnym z języka polskiego. Uważany jest za niezastąpiony poradnik dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursach z języka polskiego.

Tutor
9788389563842

Opis

Wydawnictwo
Tutor
Autor
Iwona i Lech Cieślakowie
Data premiery
2018
ISBN
9788389563842
Format
148x210
Stron
158
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: