Left Banner

Matma inaczej, czyli pomysły na przełamanie lekcyjnej rutyny - 1

Matma inaczej, czyli pomysły na przełamanie lekcyjnej rutyny

23,00 zł
Brutto
Nowik
szt.

Szanowni nauczyciele, drodzy rodzice, o tym, że matematyka to ważny przedmiot wiemy wszyscy. Dzieci jednak nie zawsze są tego świadome. Autorka od lat urozmaica lekcje, pokazując uczniom, że nie jest to przedmiot, którego trzeba się bać, bo czy nie lepiej jest zaprzyjaźnić się z "matmą" niż walczyć z matematyką?

Książka Matma inaczej, czyli pomysły na przełamanie lekcyjnej rutyny prezentuje, jak wyglądają prowadzone przez Joannę Świercz lekcje matematyki, w których biorą udział dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat. Publikacja zawiera pomysły i podpowiedzi, jak realizować trudne a czasem i nudne tematy. Zaprezentowane są tu też metody, do wykorzystania podczas lekcji powtórzeniowych. Zacznijcie je stosować, a sami zobaczycie jak bardzo zajęcia mogą się zmienić. Przekonajcie się, w jaki sposób można wykorzystać różnorakie narzędzia - i te najnowocześniejsze jak tablet czy smartfon, czy te bardziej "tradycyjne" - karty matematyczne, kości albo zaadaptowane na potrzeby zajęć gry planszowe, a nawet… packi na muchy. Książka przyda się nauczycielom matematyki na lekcjach, ale także może stanowić inspirację na zajęcia dodatkowe.

Zachęcamy do korzystania z niej w pracy z uczniami o specyficznych potrzebach edukacyjnych. Mamy nadzieję, że proponowane pomysły sprawdzą się na obozach matematycznych, koloniach, zielonych szkołach i że będą inspiracją do tworzenia własnych zabaw - nie tylko matematycznych.

Nowik
9788365587039

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Nowik
Autor
Joanna Świercz
Data premiery
2017
ISBN
9788365587039
Format
A4
Stron
64
Okładka
miękka

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Matma inaczej, czyli pomysły na przełamanie lekcyjnej rutyny

Napisz swoją opinię