Lubię gramatykę. Zestaw ćwiczeń i kompendium wiedzy do nauki o języku dla uczniów klas 4

Wydawnictwo
Olimp open_in_new
Autor
Alicja Tanajewska, Iwona Kiełpińska, Ewa Korzeniewska open_in_new
Data wydania
2014
ISBN
978-83-64316-48-7
Format
165x240
Stron
88
Okładka
miękka
Nr katalogowy
27052
15,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

W publikacji "Lubię gramatykę. Zestaw ćwiczeń i kompendium wiedzy do nauki o języku dla uczniów klas 4" zaprezentowano ćwiczenia gramatyczne z zakresu: składni, ćwiczeń syntaktycznych (związanych z rozpoznawaniem podmiotu i orzeczenia), związków wyrazowych, ćwiczeń frazeologicznych, odmiennych i nieodmiennych części mowy, fonetyki, słowotwórstwa oraz stylistyki.

Układ materiału ma charakter koncentryczno-spiralny, to znaczy, że jest powtarzany, utrwalany i rozszerzany w kolejnych klasach.

Zestawy ćwiczeń do nauki o języku wprowadzane są cyklicznie, małymi kroczkami - zgodnie z zasadą przystępności i stopniowania trudności. Są one atrakcyjne i różnorodne. Zachęcają ucznia do pracy indywidualnej lub grupowej. Umożliwiają swobodę działania w zakresie doboru zagadnień, ćwiczeń, zadań oraz metod i form pracy wspomagających naukę o języku.

Adresatem książki "Lubię gramatykę. Zestaw ćwiczeń i kompendium wiedzy do nauki o języku dla uczniów klas 4" są: uczniowie klasy 4, nauczyciele uczący języka polskiego w klasach 4 i terapeuci prowadzący terapię pedagogiczną.

Publikacja może być z powodzeniem wykorzystywana przez nauczycieli uczących języka polskiego w ramach zajęć dydaktyczno-wyrównawczych oraz kompensacyjno-korekcyjnych.