Zbiór zadań z języka polskiego dla gimnazjalistów - 1
  • Zbiór zadań z języka polskiego dla gimnazjalistów - 1

Zbiór zadań z języka polskiego dla gimnazjalistów

Wydawnictwo
Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP open_in_new
Autor
Robert Chamczyk open_in_new
Data wydania
2014
ISBN
978-83-7173-303-1
Format
A5
Stron
88
Okładka
miękka
Nr katalogowy
26773
18,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Tagi:
Nauka w gimnazjum to dla każdego ucznia prawdziwe wyzwanie. Gimnazjalista rusza w długą podróż edukacyjną, w czasie której czekają go różne niespodzianki w postaci konkursów, projektów, a jej uwieńczeniem jest egzamin gimnazjalny. Tylko stopniowa, systematyczna praca, począwszy od pierwszej klasy, może zakończyć tę podróż sukcesem. W jego osiągnięciu pomocna z pewnością okaże się niniejsza publikacja.

Zbiór zadań z języka polskiego dla gimnazjalistów to ponad 130 zadań wraz z rozwiązaniami, które pomogą sprawdzić wiedzę i umiejętności ucznia, będą też znakomitym sposobem na ich utrwalenie lub uzupełnienie. Zadania zostały osadzone w następujących treściach kształcenia: czytanie i odbiór tekstów kultury oraz ich analiza i interpretacja, świadomość językowa, a także tworzenie krótkich i dłuższych wypowiedzi. Dodatkowym atutem jest obudowa zadań, w której oprócz rozwiązań znajduje się propozycja punktowania oraz wymagania obowiązującej podstawy programowej. Zadania są zróżnicowane: wielokrotnego wyboru, prawda-fałsz, na dobieranie, dostosowane do tych, które występują w arkuszach egzaminacyjnych. Co ważne - uczeń może pracować ze zbiorem samodzielnie lub pod kierunkiem nauczyciela.

Robert Chamczyk - nauczyciel dyplomowany języka polskiego w gimnazjum i liceum, autor wielu publikacji z tego zakresu. W jego zainteresowaniach zawodowych dominuje szeroko pojęta grzeczność językowa, pomiar dydaktyczny oraz kontakt z żywą kulturą ze szczególnym uwzględnieniem teatru.