Left Banner

Left Banner

Trzymaj styl. Praktyczna nauka poprawnej polszczyzny - 1

Trzymaj styl. Praktyczna nauka poprawnej polszczyzny

25,00 zł
Brutto

"Trzymaj styl. Praktyczna nauka poprawnej polszczyzny"
to pozycja adresowana do nauczycieli, gimnazjalistów i ich rodziców, mająca na celu rozbudzenie zainteresowania nauką o języku.

Poradnik składa się z krótkiej części teoretycznej i praktycznej. Na tę drugą składają się różnego rodzaju ćwiczenia doskonalące styl, poprawność gramatyczną i sprawność językową. Zaproponowano w niej metody uaktywniające twórcze i efektywne uczenie się, m.in.: myślenie obrazami, gwiazdę pytań, myślowe kapelusze, dyskusję za i przeciw. Dodatkowo autorki zamieściły tu wykaz poprawnych form wyrazów i zwrotów, których użycie sprawia najwięcej kłopotów, oraz spis przydatnych wyrażeń łacińskich.

Pozycja stanowić może cenną pomoc dla każdego polonisty, który […] znajdzie tu niemal gotowy materiał do wykorzystania podczas lekcji. A takich nigdy za wiele, zwłaszcza że często w podręcznikach szkolnych brak dostatecznej liczby ćwiczeń […] związanych z tworzeniem różnych form wypowiedzi. Także same scenariusze wydają się ciekawe, zawierają bowiem metody aktywizujące.
(Z recenzji wydawniczej dr. hab. prof. UJK Piotra Zbróga)

Aneta Pierścińska-Maruszewska - dr nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa. Pracuje w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w gimnazjum jako nauczyciel języka polskiego, a także współpracuje z kieleckimi uczelniami: Uniwersytetem Jana Kochanowskiego i Wyższą Szkołą Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych. Jest również prezesem Ostrowieckiego Towarzystwa Naukowego. Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych oraz recenzji. Inicjatorka wydarzeń naukowych i kulturalnych w regionie.

Edyta Wójcicka - mgr filologii polskiej, dyplomowana nauczycielka języka polskiego w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, doradca metodyczny. W pracy z młodzieżą chętnie stosuje metody aktywizujące i z wykorzystaniem środków multimedialnych. Autorka innowacji pedagogicznych, projektów edukacyjnych i artykułów metodycznych. Od kilkunastu lat organizuje międzygimnazjalny konkurs ortograficzny. Laureatka ogólnopolskich konkursów dla nauczycieli.

9788371732867

Data sheet

Wydawnictwo
Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP
Autor
Aneta Pierścińska-Maruszewska, Edyta Wójcicka
Data premiery
2013
ISBN
9788371732867
Format
B5
Stron
144
Okładka
miękka

Komentarze

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Trzymaj styl. Praktyczna nauka poprawnej polszczyzny

Napisz swoją opinię