Frazeologizmy. Ćwiczenia dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

Wydawnictwo
Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP open_in_new
Autor
Jadwiga Jawor-Baranowska, Emilia Bryndal, Agnieszka Kwiatkowska open_in_new
Data wydania
2013
ISBN
9788371732843
Format
B5
Stron
148
Okładka
miękka
Nr katalogowy
25512
32,00 zł
Brutto
Ilość

  • Bezpieczeństwo zakupów Bezpieczeństwo zakupów
  • Szybka dostawa Szybka dostawa
  • Bezpłatne zwroty Bezpłatne zwroty
Frazeologizmy często stanowią nie lada problem dla użytkowników języka. Ale wystarczy je poznać, aby bez problemu wykorzystywać w codziennym porozumiewaniu się.

Książka autorstwa Jadwigi Jawor-Baranowskiej, Emilii Bryndal i Agnieszki Kwiatkowskiej powstała na bazie kilkuletniego doświadczenia autorek w organizowaniu szkolnych konkursów frazeologicznych. Jej głównymi adresatami są uczniowie, ale też rodzice, nauczyciele i miłośnicy języka polskiego.

Zastosowane w zadaniach związki frazeologiczne ułożone są tematycznie. Są to: mitologizmy, biblizmy, związki dotyczące zwierząt, nazw części ciała człowieka oraz frazeologizmy z zakresu matematyki. Publikacja składa się z trzech części:

  1. Ćwiczeń utrwalających wiadomości z zakresu frazeologii. Materiałów dla ucznia;
  2. Zestawów zadań konkursowych.
  3. Słowniczka. Materiałów do konkursu słownikowo-frazeologicznego.

Emilia Bryndal - polonistka ucząca w gimnazjum. Zagadnienia frazeologii są jej szczególnie bliskie ze względu na liczne konkursy, do których przygotowuje swoich uczniów. Także prywatnie bogactwo i piękno języka polskiego niezmiennie wprawia ją w zachwyt i stanowi nieustającą inspirację w pracy zawodowej. Uwielbia muzykę i jazdę na rowerze.

Jadwiga Jawor-Baranowska - nauczyciel dyplomowany; z wykształcenia: geograf, bibliotekarz, polonistka. Autorka i współautorka wielu publikacji z zakresu metodyki języka polskiego. Zainteresowania: literatura dla dzieci, teatr szkolny, edukacja regionalna i turystyka.

Agnieszka Kwiatkowska - pracuje w szkole podstawowej, z wykształcenia: polonistka, teolożka i bibliotekarka. Interesuje się sztuką komiksu, filmem oraz muzyką. Miłośniczka wycieczek, dobrej literatury oraz psów.