Frazeologizmy. Ćwiczenia dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

Wydawnictwo
Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP open_in_new
Autor
Jadwiga Jawor-Baranowska, Emilia Bryndal, Agnieszka Kwiatkowska open_in_new
Data wydania
2013
ISBN
9788371732843
Format
B5
Stron
148
Okładka
miękka
Nr katalogowy
25512
32,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Frazeologizmy często stanowią nie lada problem dla użytkowników języka. Ale wystarczy je poznać, aby bez problemu wykorzystywać w codziennym porozumiewaniu się.

Książka autorstwa Jadwigi Jawor-Baranowskiej, Emilii Bryndal i Agnieszki Kwiatkowskiej powstała na bazie kilkuletniego doświadczenia autorek w organizowaniu szkolnych konkursów frazeologicznych. Jej głównymi adresatami są uczniowie, ale też rodzice, nauczyciele i miłośnicy języka polskiego.

Zastosowane w zadaniach związki frazeologiczne ułożone są tematycznie. Są to: mitologizmy, biblizmy, związki dotyczące zwierząt, nazw części ciała człowieka oraz frazeologizmy z zakresu matematyki. Publikacja składa się z trzech części:

  1. Ćwiczeń utrwalających wiadomości z zakresu frazeologii. Materiałów dla ucznia;
  2. Zestawów zadań konkursowych.
  3. Słowniczka. Materiałów do konkursu słownikowo-frazeologicznego.

Emilia Bryndal - polonistka ucząca w gimnazjum. Zagadnienia frazeologii są jej szczególnie bliskie ze względu na liczne konkursy, do których przygotowuje swoich uczniów. Także prywatnie bogactwo i piękno języka polskiego niezmiennie wprawia ją w zachwyt i stanowi nieustającą inspirację w pracy zawodowej. Uwielbia muzykę i jazdę na rowerze.

Jadwiga Jawor-Baranowska - nauczyciel dyplomowany; z wykształcenia: geograf, bibliotekarz, polonistka. Autorka i współautorka wielu publikacji z zakresu metodyki języka polskiego. Zainteresowania: literatura dla dzieci, teatr szkolny, edukacja regionalna i turystyka.

Agnieszka Kwiatkowska - pracuje w szkole podstawowej, z wykształcenia: polonistka, teolożka i bibliotekarka. Interesuje się sztuką komiksu, filmem oraz muzyką. Miłośniczka wycieczek, dobrej literatury oraz psów.