• -8%
Ortografki, czyli zabawne historyjki i ćwiczenia ortograficzne kształcące umiejętność czytania ze zrozumieniem - 1 Ortografki, czyli zabawne historyjki i ćwiczenia ortograficzne kształcące umiejętność czytania ze zrozumieniem - 1

Ortografki, czyli zabawne historyjki i ćwiczenia ortograficzne kształcące umiejętność czytania ze zrozumieniem

Indeks: 9788371343094

14,90 zł
13,71 zł Zniżka 8%
Brutto

dla uczniów klas IV-VI

Ilość

Ten produkt kupiono w tym roku:
5x

Jest to pozycja polecana uczniom z klas IV–VI.
Zawarte w niej teksty i ćwiczenia pomogą przypomnieć i utrwalić zasady ortograficzne. Autorka podzieliła teksty według trudności ortograficznych. Omówione są szczegółowo "ó" i "u", "ż" i "rz", "h" i "ch" oraz pisownia przeczenia "nie" z częściami mowy. Na początku każdego działu zostały wymienione wszystkie zasady pisowni, które potem są powtarzane przez ucznia w ćwiczeniach.

Autorka postarała się, by zaintrygować ucznia i w ten sposób zachęcić go do pracy. Teksty są czasem zaszyfrowane, czasem pomieszane, tak że pierwszym zadaniem dziecka jest ich odczytanie. Ćwiczenia opierające się na wyrazach z tekstów rozwijają koncentrację uwagi, funkcje wzrokowe, logiczne myślenie, sprawność poprawnego pisania, a przede wszystkim technikę czytania ze zrozumieniem i umiejętność analizowania tekstu. Większość ćwiczeń, chociaż są to ćwiczenia ortograficzne, wymaga od ucznia przeczytania treści opowiadań uważnie i ze zrozumieniem, bowiem rozwiązań kolejnych zadań szukać należy w tekstach historyjek.

9788371343094

Opis

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Anna Tońska-Szyfelbein
Data premiery
2008
ISBN
9788371343094
Format
A4
Stron
76
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)