Left Banner

W cyfrowym labiryncie. 5 filmów (płyta DVD) - 1

W cyfrowym labiryncie. 5 filmów (płyta DVD)

225,00 zł
Brutto

Edukacja medialna

Rubikon
szt.

W cyfrowym labiryncie
Filmy dla uczniów klasy 1-3 szkoły podstawowej poświęcone edukacji medialnej.

1. Kotek (czas 4:22)
Jak łatwo jest oszukiwać w internecie, skoro nie można złapać za rękę na gorącym uczynku. Coraz częściej spotykamy się w cyberprzestrzeni z informacjami, które okazują się fake newsami, polegającymi na fałszowaniu rzeczywistości i podawaniu nieprawdy. Może wydaje się to zupełnie niewinnym żartem, a tymczasem niesie ze sobą poważne konsekwencje na przyszłość.

2. Labirynt (czas 5:20)
Posiadanie telefonu komórkowego stało się powszechnością. Nikogo już nie dziwi, że mają go również coraz młodsze dzieci. Jednak nie zawsze uświadamiamy sobie zagrożenia, jakie czyhają wraz z dostępem do internetu, który jest niczym labirynt w wielkim zamku ze strasznymi piwnicami… Jak wobec tego w przystępny sposób przygotować dzieci, by nie wpadły w pułapki internetu?

3. Fotografia (czas 4:02)
Co zrobić, gdy dziecko chce się pobawić telefonem, komórką mimo że rodzice nie pozwalają mu jeszcze na takie zajęcia, gdyż uważają, że jest jeszcze za małe? Jak sprawić, by komórka nie była tylko gadżetem do bezmyślnego wpatrywania się w ekran? Okazuje się, że można połączyć przyjemne z pożytecznym.

4. Układanka (czas 3:55)
Dotrzymywanie słowa, wywiązywanie się z obowiązków, przestrzeganie zasad i umiarkowanie - to tylko niektóre z cech charakterystycznych dla autorytetu. Czym on jest , co oznacza? To ważny temat również do rozmów na lekcjach wychowawczych.

5. Przed snem (czas 5:43)
Dorośli nie chcą, by dzieci wciąż tkwiły w telefonach czy spędzały zbyt wiele czasu przed komputerem. Często wymagają od dzieci zachowań, których jednak sami nie prezentują. Film ukazuje, jak można pogodzić korzystanie ze smartfona z ciekawym i aktywnym spędzeniem czasu w gronie najbliższych.

Rubikon
9788365217462

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Rubikon
Autor
Dariusz Regucki
Data premiery
2020
ISBN
9788365217462
Format
DVD

16 innych produktów w tej kategorii:

chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.