Przyjaciele Gramatyki i Ortografika - klasa 3

Wydawnictwo
Olimp open_in_new
Autor
Beata Szydłowska, Mariola Rosłoniec open_in_new
Data wydania
2011
ISBN
978-83-933650-4-3
Format
B5
Stron
102
Okładka
miękka
Nr katalogowy
22050
15,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Książka, którą macie Państwo przed sobą zawiera ćwiczenia i zadania do nauczania i uczenia się ortografii i gramatyki w klasie trzeciej zgodnie z nową podstawą programową.

Proponujemy zestaw ćwiczeń do wykorzystania na lekcjach, w domu oraz na innych zajęciach do zdobywania i doskonalenia wiedzy w danych obszarach. Ćwiczenia są tak skonstruowane, aby umożliwiły dziecku samodzielne ich wykonanie lub z instrukcją osoby dorosłej.

Książka składa się z dwóch części - gramatycznej i ortograficznej. Dziedziny te nie należą do najłatwiejszych, dlatego pomagamy odnieść dzieciom sukces.

Podajemy reguły w sposób przystępny i łatwy do zapamiętania, czego efektem będą dobre oceny w szkole jak i dobra zabawa z Gramatyką i Ortografikiem. Są tu ćwiczenia grafomotoryczne, krzyżówki, zagadki, rozsypanki, plątaninki, dzięki którym dzieci poznają i utrwalą zasady ortografii i gramatyki. Aby ułatwić naukę, na końcu każdej części znajdują się wykorzystane w ćwiczeniach reguły i słowniczek ortograficzny. Każdą mniejszą część ortograficzną zamyka karta "sprawdź się sam" dla uzyskania informacji, co dziecko już opanowało.

Na każdej stronie znajdują się słoneczka, dzięki którym dziecko dokonuje oceny swojej pracy. Środkowa kartka książki, to mandala, która rozwija spostrzegawczość i motorykę dziecka.