Kartkówki z biedronką - część 1

Wydawnictwo
Annał open_in_new
Autor
Dorota Piątkowska open_in_new
Data wydania
2011
ISBN
9788386971787
Format
B5
Stron
128
Okładka
miękka
Nr katalogowy
20908
17,99 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Książka zawiera ćwiczenia utrwalająco-sprawdzające wiedzę i umiejętności ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej opracowane zgodnie z najnowszą podstawą programową.

W zakresie edukacji polonistycznej uczeń utrwala graficzny obraz liter, dwuznaków i głosek miękkich ze szczególnym uwzględnieniem liter podobnych graficznie i słuchowo. Trenuje sylabową metodę czytania i pisania z wdrażaniem autokorekty.

Edukacja matematyczna obejmuje pojęcie liczby i jej aspekt porządkowy, działania i zadania z treścią w zakresie 20, pracę na zbiorach, figury geometryczne, mierzenie, obliczenia zegarowe i klasyfikowanie.

Edukacja społeczno-przyrodnicza zawiera zadania związane z życiem i rozwojem roślin i zwierząt, pogodą i jej elementami, porami roku, kalendarzem, ochroną środowiska, bezpieczeństwem w domu i na drodze oraz symbolami narodowymi.

Ćwiczenia opracowano w ten sposób, by angażowały jednocześnie różne funkcje percepcyjno-motoryczne dziecka tj.:

  • funkcje wzrokowe - wyszukiwanie różnic i podobieństw, wyrazy i zdania z lukami, kolorowanie zgodnie z podanym kodem.
  • funkcje słuchowo-językowe - uczenie się na pamięć wierszyków, rozwiązywanie zagadek i rebusów, rozpoznawanie i budowa zdań, dzielenie wyrazów na sylaby i tworzenie wyrazów z sylab, wskazywanie miejsca sylaby w wyrazie, liczenie sylab, wyróżnianie głosek w różnych miejscach w wyrazie oraz trening w czytaniu metodą sylabową.
  • funkcje motoryczne ręki - rysowanie i pisanie po śladzie bez oderwania ręki, kreślenie oburącz, rysowanie i kolorowanie pod dyktando lub zgodnie z podanym kodem, twórcze rysowanie.
  • orientację w schemacie ciała i przestrzeni - pojęcia "lewa - prawa strona”, "nad - pod - obok - pomiędzy".