Kartkówki z biedronką - część 1 - 1
  • Kartkówki z biedronką - część 1 - 1

Kartkówki z biedronką - część 1

Wydawnictwo
Annał open_in_new
Autor
Dorota Piątkowska open_in_new
Data wydania
2011
ISBN
9788386971787
Format
B5
Stron
128
Okładka
miękka
Nr katalogowy
20908
17,99 zł
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Tagi:
Książka zawiera ćwiczenia utrwalająco-sprawdzające wiedzę i umiejętności ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej opracowane zgodnie z najnowszą podstawą programową.

W zakresie edukacji polonistycznej uczeń utrwala graficzny obraz liter, dwuznaków i głosek miękkich ze szczególnym uwzględnieniem liter podobnych graficznie i słuchowo. Trenuje sylabową metodę czytania i pisania z wdrażaniem autokorekty.

Edukacja matematyczna obejmuje pojęcie liczby i jej aspekt porządkowy, działania i zadania z treścią w zakresie 20, pracę na zbiorach, figury geometryczne, mierzenie, obliczenia zegarowe i klasyfikowanie.

Edukacja społeczno-przyrodnicza zawiera zadania związane z życiem i rozwojem roślin i zwierząt, pogodą i jej elementami, porami roku, kalendarzem, ochroną środowiska, bezpieczeństwem w domu i na drodze oraz symbolami narodowymi.

Ćwiczenia opracowano w ten sposób, by angażowały jednocześnie różne funkcje percepcyjno-motoryczne dziecka tj.:

  • funkcje wzrokowe - wyszukiwanie różnic i podobieństw, wyrazy i zdania z lukami, kolorowanie zgodnie z podanym kodem.
  • funkcje słuchowo-językowe - uczenie się na pamięć wierszyków, rozwiązywanie zagadek i rebusów, rozpoznawanie i budowa zdań, dzielenie wyrazów na sylaby i tworzenie wyrazów z sylab, wskazywanie miejsca sylaby w wyrazie, liczenie sylab, wyróżnianie głosek w różnych miejscach w wyrazie oraz trening w czytaniu metodą sylabową.
  • funkcje motoryczne ręki - rysowanie i pisanie po śladzie bez oderwania ręki, kreślenie oburącz, rysowanie i kolorowanie pod dyktando lub zgodnie z podanym kodem, twórcze rysowanie.
  • orientację w schemacie ciała i przestrzeni - pojęcia "lewa - prawa strona”, "nad - pod - obok - pomiędzy".