• -8%

Jąkanie w wieku szkolnym

Indeks: 9788377442036

44,90 zł
41,31 zł Zniżka 8%
Brutto

W książce Jąkanie w wieku szkolnym podano różne metody rozwiązywania problemów dzieci i młodzieży jąkającej się oraz ich otoczenia szkolnego i rodzinnego. Przedstawiono warunki i determinanty prowadzenia efektywnej terapii, opartej na połączeniu treningu płynnego mówienia, psychoterapii i socjoterapii.

Ilość
Dostępny natychmiast

Ten produkt kupiono w tym roku:
10x

Jąkanie w wieku szkolnym. Terapia metodą Tarkowskiego

W książce podano różne metody rozwiązywania problemów dzieci i młodzieży jąkającej się oraz ich otoczenia szkolnego i rodzinnego. Przedstawiono warunki i determinanty prowadzenia efektywnej terapii, opartej na połączeniu treningu płynnego mówienia, psychoterapii i socjoterapii.

Tematem niniejszej książki jest jąkanie – widziane inaczej, w ujęciu systemowym. Jest to spojrzenie oparte na wynikach badań, w tym własnych, oraz wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu terapii skoncentrowanej na problemie osoby jąkającej się. Skupiono się na przyczynach jąkania oraz ukazano je w kontekście innych zaburzeń. Omówiono wyniki eksperymentów zmierzających do zmiany postaw wobec osób jąkających się i ich terapii.

Jąkanie w wieku szkolnym

Wyróżniona w podtytule monografii metoda Tarkowskiego została przedstawiona w sposób wyjątkowy. Ukazano bowiem przebieg i dynamikę procesu terapeutycznego, którego fundamentem jest dialog. Opis zawiera liczne przykłady rozmów z pacjentami.

Mam ogromny szacunek dla Zbigniewa Tarkowskiego i Agnieszki Okrasińskiej, którzy zdecydowali się na ujawnienie swojego warsztatu pracy, dzięki czemu możemy być biernymi uczestnikami zaprezentowanych oddziaływań terapeutycznych.
Z recenzji prof. dra hab. Jacka J. Błeszyńskiego

9788377442036

Opis

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Zbigniew Tarkowski, Agnieszka Okrasińska
Data premiery
2020
ISBN
9788377442036
Format
B5
Stron
280
Okładka
twarda
Nr katalogowy
32114

Specyficzne kody

Inne produkty z tej kategorii

10 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)