• -10%
Życie z zacięciem. Integralny przewodnik po jąkaniu - 1 Życie z zacięciem. Integralny przewodnik po jąkaniu - 1

Życie z zacięciem. Integralny przewodnik po jąkaniu

Indeks: 9788365669148

79,91 zł
71,92 zł Zniżka 10%
Brutto
Ilość
Dostępny natychmiast

Add to wishlist

Ten produkt kupiono w tym roku:
2x

Życie z zacięciem. Integralny przewodnik po jąkaniu - oto książka niezwykła po trzykroć:

  • unikatowe kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczące wielowymiarowego zaburzenia płynności mowy, jakim jest jąkanie;
  • przegląd metod terapii indywidualnych i grupowych oraz technik radzenia sobie na co dzień z zacinaniem;
  • kalejdoskop ludzkich losów naznaczonych jąkaniem, osobistych opowieści-świadectw bohaterów żyjących pośród nas.

Niezbędnik każdego logopedy-terapeuty jąkania i nauczyciela-wychowawcy.
Kompleksowe vademecum dla studentów i młodych adeptów logopedii i psychologii.
Obowiązkowy poradnik dla rodziców dzieci jąkających się, młodzieży i dorosłych żyjących z problemem jąkania, zwłaszcza tych wciąż poszukujących...

I wreszcie Życie z zacięciem. Integralny przewodnik po jąkaniu to książka ważna dla wszystkich, którym leży na sercu oswajanie jąkania w społeczeństwie i odczarowanie stereotypów związanych z jąkaniem. To także apel do świata, by zechciał zrozumieć jąkanie.

Zebrane w jednym tomie głosy wybitnych polskich specjalistów i terapeutów jąkania. Jedyna taka pozycja na rynku polskim!

W najszerszej perspektywie jąkanie można by porównać do ziarenka piasku, które początkowo uwiera i boli małża, ale z czasem mechanizmy radzenia sobie z nim wytworzą perłę. Sytuacja problemowa, kryzys nie musi stanowić tylko bariery i źródła cierpienia, może okazać się bodźcem do rozwoju osobistego, otwierać nowe horyzonty. A pracę nad nim można potraktować jako wyzwanie razem z innymi przeszkodami w życiu, których nigdy nie brakuje.
Z Wprowadzenia

Mają Państwo przed sobą książkę, która przedstawia szeroki wachlarz problemów: od teorii jąkania, przez opis metod terapeutycznych, do opowieści o historii Klubów J w Polsce. Zupełnie unikatową częścią książki są osobiste relacje ludzi żyjących "z zacięciem". Takiej książki dotychczas w polskiej literaturze przedmiotu nie było. Jest również jedną z bardzo niewielu w skali świata.
Z Przedmowy dr nauk hum. Aldony Grzybowskiej

Książka "Życie z zacięciem. Integralny przewodnik po jąkaniu" to fascynujący zbiór tekstów na temat jąkania i konsekwencji, jakie niesie ono dla życia osoby jąkającej się. O pięknie tej pozycji stanowi różnorodność artykułów, dotykających przeróżnych spraw związanych z jąkaniem. Począwszy od opracowań naukowych zawierających istotne wyniki badań nad jąkaniem, poprzez praktyczne opisy różnych metod stosowanych w terapiach, aż do osobistych wyznań osób jąkających się, ukazujących ich uczucia i aktywności, które podejmują w ruchu samopomocowym.
Z mojej własnej perspektywy książka jest szczególnie zajmująca właśnie w tym ostatnim aspekcie - dokumentuje wyjątkowe zalety, jakie niesie ze sobą zorganizowany ruch wsparcia dla osób dotkniętych jąkaniem. Aczkolwiek uważam, że wszystkie części tej publikacji będą niezwykle cenną lekturą dla każdego, kto chciałby dogłębnie poznać, czym jest życie z jąkaniem.

Benny Ravid - założyciel i honorowy przewodniczący Izraelskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się (Israel Stuttering Association - AMBI), a także przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Osób Jąkających się (International Stuttering Association - ISA) w latach 2007-2010.

9788365669148

Opis

Wydawnictwo
Wydawnictwo Edukacyjne
Autor
praca zbiorowa
Data premiery
2017
ISBN
9788365669148
Format
165x240
Stron
384
Okładka
miękka

Specyficzne kody

10 inne produkty w tej samej kategorii: