• -5%
  • Nowość
Strategie sensoryczne w jedzeniu i mówieniu - 1
  • Strategie sensoryczne w jedzeniu i mówieniu - 1
  • Strategie sensoryczne w jedzeniu i mówieniu - 2
  • Strategie sensoryczne w jedzeniu i mówieniu - 3
  • Strategie sensoryczne w jedzeniu i mówieniu - 4
  • Strategie sensoryczne w jedzeniu i mówieniu - 5
  • Strategie sensoryczne w jedzeniu i mówieniu - 6
  • Strategie sensoryczne w jedzeniu i mówieniu - 7
  • Strategie sensoryczne w jedzeniu i mówieniu - 8

Strategie sensoryczne w jedzeniu i mówieniu

Wydawnictwo
Harmonia open_in_new
Autor
Bożenna Odowska-Szlachcic, Natalia Górka-Pik open_in_new
Data wydania
2020
ISBN
9788377442029
Format
165x235
Stron
364
Okładka
miękka
Nr katalogowy
31868
49,90 zł
47,41 zł Zniżka 5%
Brutto
Ilość

Strategie sensoryczne w jedzeniu i mówieniu
to podręcznik dla logopedów, neurologopedów, psychologów, pedagogów specjalnych oraz terapeutów integracji sensorycznej. Pozwala na poszerzenie lub zdobycie wiedzy dotyczącej rozwoju motorycznego, kształtowania się mowy i jej zaburzeń oraz zasad karmienia i wprowadzania pełnowartościowej diety u dzieci, od niemowląt poczynając.

Publikacja oparta jest na najnowszych doniesieniach ze światowej i polskiej literatury oraz na doświadczeniach autorek w pracy z dziećmi z opóźnieniami i zaburzeniami neurorozwojowymi. Dzięki temu jej zawartość merytoryczna wykracza poza ramy programu studiów z zakresu logopedii i neurologopedii, integracji sensorycznej oraz innych kierunków psychologiczno-pedagogicznych. Stanowi więc kompendium wiedzy nie tylko dla studentów.

Autorki przedstawiają wzajemne powiązania i zależności funkcjonalne wymienionych obszarów rozwojowych w aspekcie neurofizjologii oraz teorii integracji sensorycznej. Punkt wyjścia stanowi charakterystyka zaburzeń sensomotorycznych dotyczących karmienia, wybiórczej diety i rozwoju mowy według teorii integracji sensorycznej.

Strategie sensoryczne w jedzeniu i mówieniu 

Czytelnik znajdzie w książce wskaźniki dysfunkcji, określone procedury diagnostyczne i terapeutyczne oraz ćwiczenia do domowego programu terapii. Układ graficzny (tabele, ilustracje, wyróżnienie istotnych fragmentów tekstu, indeks oraz kolorowe plansze do ćwiczeń) pozwoli czytelnikowi łatwiej i szybciej przyswoić oraz utrwalić najważniejsze zagadnienia przydatne w praktyce zawodowej.

„Książka jest bardzo potrzebna i cenna ze względu na swój charakter oraz zawarty w niej materiał. Na pewno będzie użyteczna dla profesjonalistów, ale także rodziców zaangażowanych w proces wychowawczy swojego dziecka”.
dr Krzysztof Szamburski psycholog, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej

„Niezwykle cenne jest w tej publikacji zebranie najnowszej wiedzy teoretycznej z zakresu różnych nauk i połączenie jej z propozycjami praktycznych oddziaływań. Autorki wnikliwie scharakteryzowały wpływ zaburzeń przetwarzania sensorycznego na karmienie i wybiórcze jedzenie oraz na rozwój mowy dziecka w ścisłym powiązaniu z fizjologicznymi, motorycznymi i behawioralnymi uwarunkowaniami. Książka może pomóc w odkryciu i zrozumieniu procesów, które leżą u podłoża złożonych problemów z jedzeniem i mówieniem, postawić właściwą diagnozę i zaplanować skuteczną terapię. Jest napisana językiem odpowiednim zarówno dla specjalistów, jak i nauczycieli czy rodziców”.
Ewa Rycombel neurologopeda, specjalistka wczesnego wspomagania rozwoju, terapeutka treningu słuchowego Neuroflow

Zobacz także

Dieta sensoryczna - 1

Dieta sensoryczna

Dieta sensoryczna to specjalistyczne scenariusze zajęć i ćwiczeń...
Cena 39,90 zł
  • Nowość