• -8%
Uczenie się przez zmysły - 1 Uczenie się przez zmysły - 1

Uczenie się przez zmysły

Indeks: 9788377440889

33,00 zł
30,36 zł Zniżka 8%
Brutto
Ilość

Add to wishlist

Ten produkt kupiono w tym roku:
2x

Uczenie się przez zmysły
to książka adresowana zarówno do terapeutów, jak i rodziców. W przystępny sposób opisuje wpływ układów zmysłów na funkcjonowanie układu nerwowego. Wzajemne powiązania tych systemów determinują wzrost i rozwój, zdolność uczenia się nie tylko przedmiotów szkolnych, ale i codziennych umiejętności, a także relacje społeczne oraz równowagę między ciałem i umysłem.

Książka zawiera następujące treści:

  • omówienie teorii integracji sensorycznej (SI), czyli zwięzłe i przystępne opisy sposobu, w jaki mózg, układ nerwowy i układy zmysłów współpracują ze sobą,
  • analizy przypadków dzieci z różnego typu problemami, wraz z opisem wpływu deficytów na umiejętność budowania relacji społecznych, wyniki w nauce, sprawność fizyczną i zdolności manualne, w tym pisanie,
  • wskazówki dla rodziców, pracowników szkoły i służby zdrowia oraz odpowiedzi na często zadawane pytania,
  • praktyczne porady na temat diagnozowania dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz terapii integracji sensorycznej u dzieci z porażeniem mózgowym, autyzmem, zespołem Downa, niepełnosprawnych intelektualnie i nadpobudliwych psychoruchowo.

Violet F. Maas - instruktor terapii zajęciowej (OTR), członkini Amerykańskiego Towarzystwa Terapii Zajęciowej (FAOTA). Była pierwszą studentką dr A. Jean Ayres, twórczyni teorii integracji sensorycznej.

9788377440889

Opis

Wydawnictwo
Harmonia
Autor
Violet F. Maas
Data premiery
2016
ISBN
9788377440889
Format
B5
Stron
192
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii: