Left Banner

Teatrzyki do muzyki na co dzień i od święta - 1

Teatrzyki do muzyki na co dzień i od święta

(książka + CD)

22,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny w sprzedaży

W książce zawarte zostały teksty krótkich przedstawień inspirowanych piosenkami z płyty Hymny grup przedszkolnych. Są to przedstawienia, które sprawdzą się w pracy zarówno z grupą noszącą taką samą nazwę jak któryś z pochodzących z tej płyty utworów, jak i z każdą inną. 

Tematyka inscenizacji jest bowiem uniwersalna, więc nadają się do wystawienia w wybranym przez nauczyciela momencie roku przedszkolnego. Znalazły się tu także scenariusze na pasowanie na przedszkolaka i na zakończenie przedszkola – szczególnie poszukiwane przez nauczycieli.

Nierozbudowane role, proste rymowane teksty, dużo elementów ilustracji ruchowej i pantomimy – to wszystko sprawia, że przedstawienia te nie są skomplikowane w realizacji, a przygotowanie przedszkolaków do ich odegrania nie zajmie dużo czasu.

W scenariuszach – tam, gdzie to niezbędne – pojawiły się wskazówki dotyczące scenografii, strojów czy przebiegu danej inscenizacji. Jednak w wielu tekstach swoboda interpretacyjna została pozostawiona osobom, które będą przedstawienia te realizowały.

Przedszkolaki uwielbiają bawić się w teatr, przebierać się, wchodzić w role. Aktywność taka nie tylko rozwija zdolności poszczególnych dzieci, ale wspomaga integrację całego zespołu.

Książce towarzyszy płyta CD, na której zostały zamieszczone podkłady muzyczne do piosenek z płyty Hymny grup przedszkolnych.

9788365915252

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola
Autor
Ewa Stadtmüller
Data premiery
2019
ISBN
9788365915252
Format
148x210
Stron
80
Okładka
miękka

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Teatrzyki do muzyki na co dzień i od święta

(książka + CD)

Napisz swoją opinię