W Betlejem, w Betlejem wielka radość się dzieje. Zbiór scenariuszy świątecznych dla wszystkich grup przedszkolnych - 1
  • W Betlejem, w Betlejem wielka radość się dzieje. Zbiór scenariuszy świątecznych dla wszystkich grup przedszkolnych - 1

W Betlejem, w Betlejem wielka radość się dzieje. Zbiór scenariuszy świątecznych dla wszystkich grup przedszkolnych

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola open_in_new
Autor
Natalia Petrynka open_in_new
Data wydania
2018
ISBN
9788365915139
Format
165x235
Stron
116
Okładka
miękka
Nr katalogowy
26873
45,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Tagi:
Boże Narodzenie to wyjątkowy okres - pełen uśmiechów, ciepłych słów, wzruszeń i świątecznych zapachów. Uroczysty nastrój jest także odczuwalny w przedszkolu. Dzieci chętnie opowiadają o przygotowaniach, których są świadkami w domu. Warto ten czas wykorzystać na integrację - niemalże w każdym przedszkolu odbywają się w tym okresie spotkania z rodzicami, podczas których przedszkolaki mają możliwość zaprezentowania tematycznego występu artystycznego.

Scenariusze zwarte w publikacji zostały zaplanowane tak, aby każdy nauczyciel mógł przygotować wystąpienie niezapomniane dla rodziców i interesujące dla dzieci. Scenariusze skoncentrowane są wokół konkretnych motywów przewodnich, dlatego każdy nauczyciel może wybrać to, co będzie odpowiadać i jemu, i dzieciom. Przedszkolaki mogą zamienić się w zwierzątka, które świętują Wigilię w lesie, lub wcielić się w role aniołków.

Zaletą zbioru jest podział scenariuszy na grupy wiekowe. Każdy scenariusz dostosowany jest do możliwości dzieci w danym wieku. Dla starszych przedszkolaków przewidziano dłuższe kwestie z przeplatanymi rolami, dla młodszych - krótsze, dostosowane do ich możliwości werbalnych. W scenariusze zostały wplecione tradycyjne kolędy i autorskie piosenki świąteczne. Utwory te zostały zaaranżowane specjalnie na potrzeby publikacji i są dostosowane do możliwości dzieci.

Publikacja zawiera:

  • 18 scenariuszy przedstawień jasełkowych podzielonych na grupy wiekowe (3-latki, 4-latki oraz 5-, 6-latki);
  • 16 kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych nagranych na płycie CD;
  • 16 podkładów muzycznych typu "karaoke" dostosowanych do wieku dzieci;
  • arkusze ze scenariuszami podzielonymi na role - do samodzielnego wydruku i rozdania dzieciom;
  • zestaw 30 dźwięków do wykorzystania jako tło akustyczne przedstawień.