W Betlejem, w Betlejem wielka radość się dzieje. Zbiór scenariuszy świątecznych dla wszystkich grup przedszkolnych (książka +

Wydawnictwo
Bliżej Przedszkola open_in_new
Autor
Natalia Petrynka open_in_new
Data wydania
2018
ISBN
9788365915139
Format
165x235
Stron
116
Okładka
miękka
Nr katalogowy
26873
45,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Boże Narodzenie to wyjątkowy okres - pełen uśmiechów, ciepłych słów, wzruszeń i świątecznych zapachów. Uroczysty nastrój jest także odczuwalny w przedszkolu. Dzieci chętnie opowiadają o przygotowaniach, których są świadkami w domu. Warto ten czas wykorzystać na integrację - niemalże w każdym przedszkolu odbywają się w tym okresie spotkania z rodzicami, podczas których przedszkolaki mają możliwość zaprezentowania tematycznego występu artystycznego.

Scenariusze zwarte w publikacji zostały zaplanowane tak, aby każdy nauczyciel mógł przygotować wystąpienie niezapomniane dla rodziców i interesujące dla dzieci. Scenariusze skoncentrowane są wokół konkretnych motywów przewodnich, dlatego każdy nauczyciel może wybrać to, co będzie odpowiadać i jemu, i dzieciom. Przedszkolaki mogą zamienić się w zwierzątka, które świętują Wigilię w lesie, lub wcielić się w role aniołków.

Zaletą zbioru jest podział scenariuszy na grupy wiekowe. Każdy scenariusz dostosowany jest do możliwości dzieci w danym wieku. Dla starszych przedszkolaków przewidziano dłuższe kwestie z przeplatanymi rolami, dla młodszych - krótsze, dostosowane do ich możliwości werbalnych. W scenariusze zostały wplecione tradycyjne kolędy i autorskie piosenki świąteczne. Utwory te zostały zaaranżowane specjalnie na potrzeby publikacji i są dostosowane do możliwości dzieci.

Publikacja zawiera:

  • 18 scenariuszy przedstawień jasełkowych podzielonych na grupy wiekowe (3-latki, 4-latki oraz 5-, 6-latki);
  • 16 kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych nagranych na płycie CD;
  • 16 podkładów muzycznych typu "karaoke" dostosowanych do wieku dzieci;
  • arkusze ze scenariuszami podzielonymi na role - do samodzielnego wydruku i rozdania dzieciom;
  • zestaw 30 dźwięków do wykorzystania jako tło akustyczne przedstawień.