W świecie baśni. Scenariusze przedstawień teatralnych dla młodzieży - 1 W świecie baśni. Scenariusze przedstawień teatralnych dla młodzieży - 1

W świecie baśni. Scenariusze przedstawień teatralnych dla młodzieży

Indeks: 9788371732836

30,00 zł
Brutto
Ilość

Autorki dramatów zamieszczonych w tomie "W świecie baśni. Scenariusze przedstawień teatralnych dla młodzieży" zapraszają czytelników do podjęcia rozmowy na trudne i ważkie tematy, takie jak fobie, samotność, odmienność, relacje między dzieckiem a dorosłym (rodzicem). Rozmowy te mają pobudzić odbiorców do refleksji nad własnym "ja" i stosunkiem owego "ja" do świata, a także nad kształtem tego świata. Jak podkreślają dramatopisarki, rozmowa ta powinna zawierać elementy nie tyle moralizatorskie i dydaktyczne, ile raczej odprężające i komiczne. Scenariusze z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez nauczycieli w przygotowywaniu przedstawień z uczniami.

Agnieszka Kusza - instruktor teatralny i autorka sztuk dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Teatrologię i Filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od lat prowadzi zajęcia teatralne z dziećmi i młodzieżą w szkołach i domach kultury. Reżyseruje głównie w oparciu o własne scenariusze. Prowadzi także warsztaty teatralne - m.in. w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie - których efektem były spektakle zrealizowane razem z młodzieżą.

Dagna Ślepowrońska - pisarka i psycholog. Autorka czterech tomików poezji, książek dla dzieci, a także dramatów, słuchowisk, piosenek, felietonów i reportaży. Jej twórczość tłumaczona była na język angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński. Pracuje jako psychoterapeutka, prowadzi teatr terapeutyczny realizowany autorską metodą Teatru Obrzędowego.

9788371732836

Opis

Wydawnictwo
Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP
Autor
Agnieszka Kusza, Dagna Ślepowrońska
Data premiery
2013
ISBN
9788371732836
Format
A5
Stron
192
Okładka
miękka

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)