W świecie baśni. Scenariusze przedstawień teatralnych dla młodzieży - 1
  • W świecie baśni. Scenariusze przedstawień teatralnych dla młodzieży - 1

W świecie baśni. Scenariusze przedstawień teatralnych dla młodzieży

Wydawnictwo
Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP open_in_new
Autor
Agnieszka Kusza, Dagna Ślepowrońska open_in_new
Data wydania
2013
ISBN
9788371732836
Format
A5
Stron
192
Okładka
miękka
Nr katalogowy
25511
30,00 zł
Brutto
Ilość

Tagi:
|
Autorki dramatów zamieszczonych w tomie "W świecie baśni. Scenariusze przedstawień teatralnych dla młodzieży" zapraszają czytelników do podjęcia rozmowy na trudne i ważkie tematy, takie jak fobie, samotność, odmienność, relacje między dzieckiem a dorosłym (rodzicem). Rozmowy te mają pobudzić odbiorców do refleksji nad własnym "ja" i stosunkiem owego "ja" do świata, a także nad kształtem tego świata. Jak podkreślają dramatopisarki, rozmowa ta powinna zawierać elementy nie tyle moralizatorskie i dydaktyczne, ile raczej odprężające i komiczne. Scenariusze z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez nauczycieli w przygotowywaniu przedstawień z uczniami.

Agnieszka Kusza - instruktor teatralny i autorka sztuk dla dzieci i młodzieży. Ukończyła Teatrologię i Filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od lat prowadzi zajęcia teatralne z dziećmi i młodzieżą w szkołach i domach kultury. Reżyseruje głównie w oparciu o własne scenariusze. Prowadzi także warsztaty teatralne - m.in. w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie - których efektem były spektakle zrealizowane razem z młodzieżą.

Dagna Ślepowrońska - pisarka i psycholog. Autorka czterech tomików poezji, książek dla dzieci, a także dramatów, słuchowisk, piosenek, felietonów i reportaży. Jej twórczość tłumaczona była na język angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński. Pracuje jako psychoterapeutka, prowadzi teatr terapeutyczny realizowany autorską metodą Teatru Obrzędowego.