Left Banner

Karty dialogowe

Karty dialogowe

14,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny w sprzedaży

Karty dialogowe do gier rozwijających wyobraźnię i kreatywność

Książka prezentuje zasady gier edukacyjnych przy pomocy kart dialogowych Oh, Saga, Mythos, Ecco, Habitat, Persona i Morena.

Małe, kolorowe obrazki z postaciami ludzi, portretami, krajobrazami, zwierzętami, roślinami, budowlami, przedmiotami codziennego użytku, zjawiskami atmosferycznymi, pojęciami... Te barwne obrazki przedstawione są w kartach dialogowych, wykorzystywanych do gier rozwijających wyobraźnię i kreatywność. Służą one porozumiewaniu i wywoływaniu skojarzeń.

Zadaniem kart dialogowych jest prowokowanie twórczego myślenia. Skojarzenia wywołane treścią kart wspomagają porozumiewanie się z innymi. W trakcie gry rodzą się często rozmowy i dyskusje. Gra z kartami dialogowymi nie polega wyłącznie na werbalizowaniu czy przedstawianiu własnych skojarzeń, lecz również na wysłuchaniu innych, bez wtrącania swoich własnych interpretacji. W ten sposób karty służą współpracy i porozumieniu, a nie tylko współzawodnictwu.

Istotne wydaje się tu zestawienie dwóch elementów: z jednej strony, wiedzy na dany temat, dotychczasowego doświadczenia, z drugiej zaś przypadkowego bodźca w postaci obrazka. Skojarzenia zrodzone na bazie tej „mieszanki” pozwalają na odkrycie nowych, nieoczekiwanych i zaskakujących aspektów rzeczywistości.

Można bawić się kartami z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi podczas zajęć dydaktycznych w przedszkolu, szkole, na koloniach letnich, zajęciach pozalekcyjnych, lekcjach języków obcych, imprezach okolicznościowych.

9788388644481

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Klanza
Autor
Robert Domań (pod red.)
ISBN
9788388644481
Format
148x210
Stron
98
Okładka
miękka
Nr katalogowy
32864
Rok wydania
2010

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Karty dialogowe

Napisz swoją opinię