Left Banner

  • -15%
Emocje - nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna - 1

Emocje - nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna

110,50 zł Zniżka 15%
130,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny w sprzedaży

Gra Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna stanie się nieodzownym narzędziem pracy dla terapeutów, psychologów, pedagogów, trenerów, coachów i wszystkich tych, którzy na co dzień mają do czynienia z osobami z trudnościami w wyrażaniu emocji. Sprawdzi się w gabinetach i poradniach psychologiczno-pedagogicznych, w gabinetach terapeutycznych, w gabinetach pedagogów szkolnych. Powinna znaleźć się we wszystkich tych miejscach, gdzie trafiają dzieci z problemami wychowawczymi lub mające za sobą trudne przeżycia czy doświadczenia. Zaproszenie ich do gry i w jej trakcie rozmowa o tym, co dla nich trudne i bolesne, może pomóc nawiązać z nimi dobry kontakt lub uzyskać od nich ważne informacje. Takie miejsca to na przykład tzw. przyjazne pokoje przesłuchań, izby dziecka czy wszelkie centra pomocy dzieciom i rodzinom.

Niewątpliwym atutem gry jest możliwość wykorzystania jej walorów zarówno podczas sesji terapeutycznych, jak i szkoleń czy rozgrywek rodzinnych. Przy wykonywaniu kolejnych zadań gracze w formie zabawy będą trenować swoje umiejętności związane z określaniem i wyrażaniem własnych emocji.

Głównym celem terapeutycznym gry jest omówienie czterech podstawowych emocji: radości, złości, smutku, lęku oraz doskonalenie umiejętności nazywania i konstruktywnego wyrażania emocji.

Dodatkowo gracze sięgający po grę Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam będą mogli kształtować takie zdolności jak: współpraca, tolerancja i akceptacja innych. Gra pomoże im w nawiązywaniu pozytywnych relacji, budowaniu poczucia własnej wartości, aktywnym słuchaniu. Pomoże ćwiczyć umiejętności z zakresu komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz pokaże, jak czerpać przyjemność i satysfakcję ze wspólnej zabawy oraz możliwości przebywania w grupie.

Emocje – nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna skierowana jest do wszystkich grup wiekowych, przeznaczona do rozgrywki w każdym miejscu i czasie.

Autorkami gry są Dorota Sieczko i Elżbieta Michałowska, które pracują z młodzieżą na co dzień i znają jej potrzeby i deficyty.

Jednorazowo w Emocje może grać do 5 graczy.

Opakowanie zawiera:

  • 6 trójkątnych plansz
  • komplet pionków
  • kostkę do gry
  • książeczkę stanowiącą szczegółową instrukcję wykorzystania gry.

Wyróżnienie w XVI edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku” (2018 r.) – organizator Komitet Ochrony Praw Dziecka.

5900238764857

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Dorota Sieczko, Elżbieta Michałowska
Data premiery
2017
ISBN
5900238764857
Format
280x280x30
Okładka
pudełko

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Emocje - nazywam, rozumiem, wyrażam. Planszowa gra terapeutyczna

Napisz swoją opinię