Left Banner

  • -15%
Mistrz GETRIKO - 1

Mistrz GETRIKO

38,25 zł Zniżka 15%
45,00 zł
Brutto
szt.
Dostępny w sprzedaży

Mistrz GETRIKO to uniwersalna gra logiczna dla graczy powyżej 8. roku życia. Może w nią grać od 1 do 6 osób.

Gra polega na manipulowaniu i układaniu kolorowych trójkątów w taki sposób, żeby otrzymać wzór (witraż) zgodny z wylosowaną kartą, przy czym każdy z graczy ma inną kartę i zmierza do ułożenia innego wzoru.

Wyraz "GETRIKO" jest utworzony z połączenia sylab: GE - tzn. geometryczna, TRI - tzn. oparta na trójkątach, KO - tzn. kombinatoryka. Oznacza to, że Mistrz Getriko to mistrz kombinatoryki opartej na trójkątach.

Celem gry jest ćwiczenie spostrzegania i tzw. myślenia kombinatorycznego. Wielokrotne obracanie trójkątów prowadzi bowiem do gromadzenia doświadczeń, które stanowią podstawę kształtowania orientacji przestrzennej, intuicji geometrycznej i wyobraźni. Uczy planowania swoich ruchów i przewidywania ruchów przeciwnika.

Gra Mistrz GETRIKO może być doskonałą rozrywką intelektualną i towarzyską, a przede wszystkim pomocą edukacyjną służącą rozwojowi dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Opakowanie zawiera:

  • 48 wzorów,
  • 7 kolorowych trójkątów równobocznych,
  • instrukcję.

Autorem pomysłu gry Mistrz Getriko jest dr Jan Amos Jelinek, Katedra Pedagogiki Małego Dziecka, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.

5900238764673

Szczegółowe informacje

Wydawnictwo
Epideixis
Autor
Jan Amos Jelinek
Data premiery
2014
ISBN
5900238764673
Okładka
pudełko

Może wzbudzić zainteresowanie

16 innych produktów w tej kategorii:

Komentarze

Napisz swoją opinię

Mistrz GETRIKO

Napisz swoją opinię