Ortografia - twardy orzech, ale każdy zgryźć go może - 1 Ortografia - twardy orzech, ale każdy zgryźć go może - 1

Ortografia - twardy orzech, ale każdy zgryźć go może

Indeks: 9788310129703

29,90 zł
Brutto
Ilość

Kiedy w szkole jest dyktando,
zwykle kończy się to grandą.
Wielu bowiem nie wie (szkoda!),
że nasz język to przygoda.
Trzeba tylko znać zasady
- jak w grze -
bez nich nie da rady!

Eliza Piotrowska przedstawia najważniejsze zasady rządzące polską ortografią z humorem, sprawiając, że nauka z jej książką to prawdziwa przyjemność. Forma rymowanego wiersza ułatwia zapamiętywanie, zatem… do dzieła! Szóstka z dyktanda gwarantowana!

Eliza Piotrowska (1976) - autorka i ilustratorka książek dla dzieci (m.in. serii: "Ciocia Jadzia", "Święci uśmiechnięci", "Tupcio Chrupcio", "Zielone bajki", ilustrowanych przewodników po polskich miastach dla dzieci i innych książek edukacyjnych), tłumacz z języka włoskiego, krytyk sztuki. Zauważona już w szkole podstawowej przez Danutę Wawiłow, dzięki której bardzo wcześnie zaczęła publikować na łamach ważnych pism dla dzieci i młodzieży. Członkini ogólnopolskiego zrzeszenia młodych, utalentowanych poetów KLAN, powołanego przez Danutę Wawiłow. Absolwentka wydziału historii sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Università La Sapienza w Rzymie. Współpracuje z pismami dla dzieci oraz pismami dla dorosłych, poświęconymi literaturze dziecięcej. Autorka polskich i włoskich tekstów krytycznych z dziedziny historii sztuki dawnej i współczesnej. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych. Mieszka w Brazylii, dużo podróżuje.

Ilustracje: Ola Krzanowska
Ola Krzanowska jest absolwentką krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła w 2006 roku w pracowni litografii pod kierunkiem profesora Romana Żygulskiego. Zajmuje się ilustracją i grafiką książkową, głównie skierowaną do dzieci, ale zdarza jej się też realizować projekty dla dorosłych czytelników. Jest mamą Jerzyka i Jędrusia, mieszka i pracuje w Krakowie.

9788310129703

Opis

Wydawnictwo
Nasza Księgarnia
Autor
Eliza Piotrowska
Data premiery
2017
ISBN
9788310129703
Format
165x215
Stron
112
Okładka
twarda

Specyficzne kody

20 inne produkty w tej samej kategorii:

chat Komentarze (0)