Wiem, co piszę. Wiem, co czytam dla uczniów 2 klasy

Wydawnictwo
Olimp open_in_new
Autor
Barbara Jazłowiecka open_in_new
Data wydania
2014
ISBN
978-83-64316-40-1
Format
165x240
Stron
96
Okładka
miękka
Nr katalogowy
27050
15,00 zł
Brutto
Ilość

 

Darmowa dostawa od 120 zł na terenie RP

Książeczka "Wiem, co piszę. Wiem, co czytam" przeznaczona jest dla uczniów klasy 2. Zawiera ćwiczenia w pisaniu i czytaniu wyrazów, zdań i krótkich tekstów - w połączeniu z ćwiczeniami językowymi oraz ortograficzno-gramatycznymi.

Jej bohaterami są dzieci - Olek i Ala - które mieszkają w Warszawie oraz ich przyjaciele - Ewa i Paweł - mieszkający na wsi. Ewa mieszka w gospodarstwie rolnym, Paweł w leśniczówce.

Większość zdań i tekstów jest związanych z głównymi postaciami lub ich rodziną czy przyjaciółmi. Czytając teksty i rozwiązując związane z nimi ćwiczenia, uczniowie będą mogli śledzić przygody młodych bohaterów. Chodzi o to, żeby zainteresować dzieci i zachęcić je do czytania.

Zakres treści: ćwiczenia w pisaniu i czytaniu wyrazów, ćwiczenia przygotowujące do wprowadzenia podstawowych pojęć z zakresu nauki o języku, ćwiczenia w czytaniu ze zrozumieniem oraz ćwiczenia w pisaniu.

Na końcu książeczki jest zamieszczona wycinanka, z której uczeń wycina wskazane elementy (obrazki, sylaby, wyrazy i zdania) i uzupełnia nimi ćwiczenia w książeczce.